Pogrom w Dortmundzie. Borussia strzeliła 7 goli rywalowi, który nie przegrał od kwietnia! (VIDEO)

Data dodania: 01-10-2024 21:49

Borussia Dortmund rozgromiła Celtic Glasgow w 2. kolejce Ligi Mistrzów. Die Schwarzgelben wygrali aż 7:1, a Karim Adeyemi strzelił trzy gole już do przerwy.

BVB świetnie zaczęła rozgrywki Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu rozbiła 3:0 Club Brugge na wyjeździe, a teraz pod czarno-żółty walec z Dortmundu wpadł Celtic Glasgow, który w meczach o stawkę ostatni raz nie wygrał... 7 kwietnia z Rangers FC w lidze szkockiej, a Champions League zaczął od 5:1 ze Slovanem Bratysława.

Borussia z Celtikiem objęła prowadzenie po rzucie karnym podyktowany za faul Kaspra Schmeichela. Duńczyk sprokurował jedenastkę, a po chwili pokonał go z wapna Emre Can. Wyrównał już w 9. minucie Maeda, ale 120 sekund później prowadzenie Borussii przywrócił Karim Adeyemi.

Ten sam piłkarz w 29. minucie strzelił kapitalnego gola na 3:1, a w 40. minucie rzut karny wykorzystał Serhou Guirassy. Sprowadzony latem z VfB Stuttgart napastnik zaczął fajnie przygodę z BVB, bo po 5 meczach ma 5 goli. W 42. minucie hat-trick skompletował Adeyemi.

Na początku II połowy z boiska zszedł kontuzjowany Adeyemi. Potem trener Nuri Sahin dokonał kolejnych zmian, a wprowadzony w 61. minucie Felix Nmecha w 79. minucie ustalił wynik na 7:1. Bramkę numer sześć dla Borussii zdobył natomiast w 66. minucie Guirassy.

W 3. kolejce mająca 6 punktów Borussia zagra w Madrycie z Realem. Z kolei Celtic pojedzie do Włoch na mecz z Atalantą.