Arsenal wygrał hit Ligi Mistrzów z PSG. Kanonierzy są niepokonani od kwietnia (VIDEO)

Data dodania: 01-10-2024 22:22

Nie udała się Paris Saint-Germain wyprawa do Londynu na mecz 2. kolejki Ligi Mistrzów. Mistrzowie Francji przegrali 0:2 z Arsenalem. Kanonierzy zaczęli sezon w Champions League bezbramkowym remisem z Atalantą Bergamo, ale teraz zanotowali bardzo cenne zwycięstwo. Paryżanie ograli najpierw Gironę, a teraz nie dołożyli nawet oczka do trzech już posiadanych.

Arsenal jest niepokonany w meczach o stawkę od kwietnia! The Gunners przegrali 17 kwietnia z Bayernem Monachium w rewanżowym boju ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów i odpadli z rozgrywek. W Premier League piłkarze Mikela Artety wygrali 6 ostatnich meczów tamtego sezonu, a w tym zanotowali 4 wygrane i 2 remisy, dokładając do tego wspomniany remis z Atalantą w Lidze Mistrzów i zwycięstwo z Bolton Wanderers w Pucharze Ligi.

PSG poprzednią porażkę poniósł w maju, gdy poległ niespodziewanie u siebie 1:3 z Toulouse. W tym sezonie na koncie giganta było 6 zwycięstw i remis, a teraz przydarzyła się porażka. Zespół Luisa Enrique poległ na Emirates po golach Kaia Havertza i Bukayo Saki w I połowie. Niemiec trafił do siatki w 20. minucie, reprezentant Anglii ustalił wynik spotkania w 35. minucie.

Całą II połowę w Arsenalu zagrał Jakub Kiwior. Polak zastąpił w czteroosobowym bloku obronnym Jurriena Timbera.

Arsenal ma 4 punkty, a PSG 3. W następnej kolejce londyńczyków czeka bój domowy z Szachtarem Donieck, a paryżanie zagrają u siebie z PSV Eindhoven.