Inter i Manchester bez litości dla słabeuszy Ligi Mistrzów. Efektowne wygrane gigantów. Milan bez punktów na terenie mistrza Niemiec (VIDEO)

Data dodania: 01-10-2024 23:02

Inter Mediolan i Manchester City rozbiły swoich rywali w 2. kolejce Ligi Mistrzów. Włosi pokonali 4:0 Crvenę Zvezdę Belgrad, a Anglicy w takim samym stosunku zwyciężyli Slovan Bratysława. Porażki z mistrzem Niemiec Bayerem Leverkusen doznał AC Milan.

Inter i ManCity zmierzyły się w 1. kolejce i zremisowały bezbramkowo. W drugiej serii giganci zagrali ze słabszymi rywalami i potrafili efektownie zwyciężyć.

Włosi w Mediolanie wysoko pokonali Crvenę Zvezdę Belgrad, a wynik otworzył pięknym uderzeniem z rzutu wolnego w 11. minucie Hakan Calhanoglu. Do piłki podszedł też w tym momencie Piotr Zieliński, ale nie dostał szansy na strzał. Co ciekawe Polak w Serie A w Interze nie zagrał jeszcze w pierwszym składzie, a w LM po raz drugi.

Nerazzurri do przerwy prowadzili 1:0, a po zmianie stron wykorzystali swoją przewagę i dołożyli kolejne gole. Do zwycięstwa prowadził ich Mehdi Taremi, tak jak Zieliński sprowadzony latem. Były gracz FC Porto w 59. minucie zanotował asystę przy golu Marko Arnautovicia, a w 71. minucie otworzył drogę do bramki Lautaro Martinezowi. W 81. minucie Taremi wykorzystał rzut karny i ukoronował golem swój świetny występ.

Inter wygrał 4:0, ma 4 punkty po 2 kolejkach, a w 3. serii spotkań powalczy z Young Boys Berno na wyjeździe. Crvena Zvezda Belgrad ma 0 punktów. W następnej kolejce zdobyczy poszuka na terenie AS Monaco.

4:0 wygrał też Manchester City, ale spokojnie podopieczni Pepa Guardioli mogli strzelić Slovanowi Bratysława więcej goli. Więcej niż Celtic w 1. kolejce, który pokonał Słowaków 5:1...

City już do przerwy prowadzili 2:0. Wynik otworzył w 8. minucie Ilkay Gundogan. Niemiecki pomocnik uderzył z dystansu, piłka odbiła się jeszcze od jednego z rywali i wpadła do siatki. W 15. minucie na 2:0 podwyższył Phil Foden. Anglik uderzył po ziemi i pokonał bramkarza Slovana strzałem przy słupku.

Potem gospodarze mieli sporo szczęścia. W 26. minucie w słupek trafili Jeremy Doku i Foden, a w 38. minucie w obramowanie przymierzył też Gundogan.

Po zmianie stron Manchester City podwoił swój dorobek z I połowy. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Erling Haaland. Norweg minął bramkarza rywali i trafił do pustej bramki. Potem Haaland w dobrej sytuacji strzelił nad bramką, a Rico Lewis uderzył w bramkarza.

Wynik spotkania ustalił James McAtee. Rezerwowy City w 74. minucie trafił do siatki i zakończył strzelania.

City mają 4 punkty i w 3. kolejce o kolejne zwycięstwo zagrają u siebie ze Spartą Praga. Z kolei Slovan jedzie do Girony i poszuka pierwszego punktu. Lub trzech.

Tylko jeden gola padł na BayArena w Leverkusen. Miejscowy Bayern ograł 1:0 AC Milan. Zwycięska bramka padła w 51. minucie. Na początku II połowy po podaniu Frimponga piłkę do siatki posłał Boniface, któremu nie uznano po analizie VAR gola przed przerwą - w 21. minucie. Także po podaniu Frimponga. Milan blisko wyrównania był w 82. minucie. Theo Hernandez trafił w słupek, a dobijający Alvaro Morata spudłował.

Bayer ma 6 punktów w tabeli i zagra w 3. kolejce ze Stade Brest, który także ma komplet oczek po dwóch meczach. Milan ma dwie porażki i teraz będzie szukał 3 punktów w starciu domowym z Club Brugge.