Krzysztof Piątek nadal w dobrej formie strzeleckiej. Zdobył bramkę w Lidze Konferencji (VIDEO)

Data dodania: 02-10-2024 21:21

Krzysztof Piątek strzelił gola w meczu 1. kolejki fazy ligowej Ligi Konferencji Europy. Polski napastnik trafił do siatki w spotkaniu Istanbul Basaksehir z Rapidem Wiedeń. Gospodarze przegrali 1:2.

Piątek rozegrał całe spotkanie i próbował dać tureckiemu zespołowi chociaż punkt. Nie udało się, mimo że strzelił gola. Piątek w doliczonym czasie I połowy wyrównał na 1:1. Polak trafił do siatki w odpowiedzi na bramkę Louisa Schauba z 43. minuty.

Ten sam piłkarz Rapidu tuż po przerwie strzelił gola na 2:1. Pokonał bramkarza Istanbul Basaksehir w 46. minucie. Gospodarze nie zdołali już doprowadzić do remisu i zaczęli fazę ligową Ligi Konferencji od porażki.

Dla Piątka gol strzelony w środę to piąta bramka w tej edycji rozgrywek LKE. Wcześniej zdobył 4 bramki w eliminacjach.

29-letni Piątek, który został powołany do reprezentacji Polski na mecze z Portugalią i Chorwacją w Lidze Narodowó, ma w tym sezonie na koncie już 9 goli w 13 spotkaniach - po 4 w Super Lig (6 meczów) i kwalifikacjach Ligi Konferencji (6 meczów) oraz jedna w jedynym do tej pory występie w fazie ligowej LKE.