Pech bił w Juventus przez większość meczu. Kontuzje, czerwona kartka, karny i niezwykły zwrot akcji. Jak oni to wygrali!!! (VIDEO)

Data dodania: 02-10-2024 22:41

Niesamowitą rzecz zrobił Juventus w meczu 2. kolejki Ligi Mistrzów z RB Lipsk na wyjeździe! Włochom nie układało się to spotkanie, ale zwycięstwo osiągnięte w niesamowitych okolicznościach smakuje zapewne znakomicie!

Juventusowi już na początku spotkania wypadło dwóch piłkarzy z pierwszego składu. Kontuzji kolana w pierwszych minutach doznał Bremer, który nie mógł opuścić murawy samodzielnie. Kilka chwil później z boiska musiał też zejść Nico Gonzalez, którego zastąpił bohater ostatniej akcji, Francisco Conceicao. Ale po kolei.

Trener Starej Damy Thiago Motta mógł mieć nadzieję, że to koniec pecha, ale ten dopiero się rozkręcał. W 30. minucie Benjamin Sesko zdobył bramkę na 1:0 dla RB Lipsk i taki wynik utrzymał się do przerwy. 5 minut po zmianie stron wyrównał Dusan Vlahović i sprawy zaczęły układać się po myśli Włochów, lecz 9 minut później pech znowu dał o sobie znać i to w potężnej dawce. Piłka trafiła w rękę interweniującego za polem karnym Michele Di Gregorio, więc po upewnieniu się w systemie VAR sędzia wyrzucił bramkarza gości z boiska. Jego miejsce zajął Mattia Perin, a jednocześnie na boisku pojawił się Douglas Luiz. I ten drugi został po uderzeniu Xaviego Simonsa trafiony w rękę w polu karnym, więc sędzia podyktował jedenastkę. Perin musiał wyjmować piłkę z siatki po strzale Seski w 65. minucie.

Wydawało się, że Juventus znalazł się na deskach i w osłabieniu oraz po takich bolesnych ciosach się nie podniesie. Jednak już w 68. minucie świetnie uderzył Vlahović i wyrównał.

Stara Dama radziła sobie w 10-osobowym składzie bardzo dobrze i szukała nawet zwycięstwa. W 82. minucie objęła prowadzenie! W polu karnym przedarł się Conceicao, ograł, zakładając mu siatkę, Rauma i trafił do siatki na 3:2! Juventus potem mimo ataków Byków obronił skromną przewagę i wygrał mecz, w którym tak wiele obróciło się przeciwko niemu. Świetnie bronił Mattia Perin.

Juventus po dwóch kolejkach ma 6 punktów, podobnie jak Borussia Dortmund, Stade Brest, Benfica, Bayer Leverkusen, Liverpool FC i Aston Villa. RB Lipsk został z 0 oczek i jest w gronie "zerowiczów" obok Girony, Sturmu Graz, AC Milan, Crveny Zvezdy, RB Salzburg, Slovana Bratysława i Young Boys Berno.

W 3. kolejce Juve podejmie VfB Stuttgart, a Lipsk u siebie zagra z Liverpool FC.