Sensacja w Lidze Mistrzów. Real doznał porażki z tym rywalem. Nawet nie miał wielu okazji (VIDEO)

Data dodania: 02-10-2024 23:12

Real Madryt doznał niespodziewanej porażki w 2. kolejce fazy ligowej Ligi Mistrzów. Królewscy przegrali z Lille OSC, któremu nie byli w stanie strzelić gola.

Real ruszył do ataków od pierwszego gwizdka i szukał sobie okazji do objęcia prowadzenia. Swoje próby oddali Vinicius Junior - obronił Lucas Chevalier, Jude Bellingham - obok słupka i Endrick - znowu interwencja bramkarza.

Potem obudzili się gospodarze i zaatakowali. Dwa razy próbował zaskoczyć Andrija Łunina, który zastąpił w bramce kontuzjowanego Thibauta Courtoisa, Jonathan David, ale nie strzelił gola. Potem David upadł w polu karnym, lecz sędzia nie podyktował karnego. Zrobił to w końcówce I połowy, gdy ręką w szesnastce zagrał Camavinga. Do piłki podszedł David i strzelił na 1:0.

Real po przerwie miał rzucić się na Mastify i atakować, ale Hiszpanie mieli kłopoty z tworzeniem okazji. Bliżej było gola na 2:0 niż na 1:1. Carlo Ancelotti z ławki wpuścił Lukę Modricia, Kyliana Mbappe, Ardę Gulera i Frana Garcię, lecz nic to nie dało. Los Blancos nie mieli wielu okazji, by zadać cios Francuzom i ostatecznie przegrali.

Królewscy po 2 kolejkach mają 3 punkty, podobnie jak Lille i obie drużyny są w połowie 36-zespołowej stawki. W 3. serii spotkań Real zagra z Borussią Dortmund, liderującą teraz w Champions League, a Mastify pojadą do... Madrytu na mecz z mającym też 3 punkty Atletico.