Manuel Neuer zapłacił słono za swoją wycieczkę poza pole karne. Bayern przegrał w Anglii (VIDEO)

Data dodania: 02-10-2024 23:24

Manuel Neuer popełnił fatalny błąd i Bayern Monachium przegrał na wyjeździe w 2. kolejce Ligi Mistrzów z Aston Villą. Bramkarza Die Roten pokonał w świetny sposób Jhon Duran.

20-letni Duran kapitalnie zaczął sezon. Kolumbijski napastnik zdobył już 6 bramek w 9 meczach, więc do siatki trafia średni co niespełna 50 minut!

W środę w meczu z Bayernem od początku szukał gola, ale pierwszy cios zadał Harry Kane. Anglik był jednak na spalonym, więc Niemcy nie objęli prowadzenia. Aston Villa swoją szansę miała w 24. minucie. Pau Torres wbił piłkę do siatki, ale na spalonym był w tej akcji Jacob Ramsey i bramka nie została uznana.

Do przerwy było 0:0, a to także za sprawą Emiliano Martineza, który obronił uderzenia Michaela Olise, Konrada Laimera i Serge Gnabry'ego. W II połowie długo nie padły gole, chociaż i gospodarze i goście tworzyli jakieś okazje.

W końcu nadeszła 79. minuta. Z głębi pola zagrał świetnie Pau Torres, Jhon Duran przyjął piłkę i przelobował Manuela Neuera, który chwilę wcześniej wyszedł w swoim stylu daleko poza pole karne, gdy Bayern rozgrywał akcję.

Bayern szukał wyrównania, ale Martinez pozostał niepokonany. W efekcie The Villans mają teraz 6 punktów w tabeli po 2 meczach, a w trzecim spotkaniu zmierzą się z Bologna FC. Bayern wywalczył 3 oczka i teraz zagra z FC Barcelona na wyjeździe.

Matthew Cash przesiedział mecz na ławce AV.