Liverpool FC ograł Bolognę. Skorupski bez szans, Urbański blisko gola na Anfield. Wymowne słowa reprezentanta Polski (VIDEO)

Data dodania: 02-10-2024 23:37

Nie dała rady Bologna FC z Łukaszem Skorupskim i Kacprem Urbańskim w składzie zatrzymać Liverpool FC na Anfield. Ten drugi był blisko wyrównania, ale nie trafił tak, jakby wymarzył i skwitował swój obroniony strzał w typowy polski sposób.

Liverpool FC był blisko strzelenia gola już na początku, a właściwie do własnej bramki trafić mógł Stefan Posch, lecz w ostatniej chwili zdołał wybić piłkę. Potem Juan Miranda nie dał się ograć Mohamedowi Salahowi.

Bologna odgryzła się w 9. minucie. Thijs Dallinga trafił do siatki i wydawało się, że Włosi będą sensacyjnie prowadzili, lecz gol nie został uznany z powodu ewidentnego spalonego. 120 sekund później prowadził już Liverpool FC. Z bardzo bliska piłkę do bramki posłał Alexis Mac Allister. Mistrz świata z Argentyną cieszył się po pokonaniu Łukasza Skorupskiego.

Po chwili Skorupskiego pokonał jeszcze Darwin Nunez, lecz był na spalonym i gol nie został uznany. Swoją szansę miał też Dominik Szoboszlai, ale nie trafił w bramkę.

Do remisu mógł doprowadzić Ndoye, ale trafił w słupek. Potem blisko był Kacper Urbański. Reprezentant Polski znalazł się w dobrej sytuacji i próbował pokonać Alissona, lecz Brazylijczyk zatrzymał Urbańskiego, który zmarnowaną szansę skwitował w krótkich "żołnierskich" słowach w ojczystym narzeczu.

Do przerwy było 1:0, a po zmianie stron obie ekipy chciały strzelić gola. Ze strony LFC uderzył Nunez, goście próbowali za sprawą Orsoliniego - kapitalna interwencja Alissona i Urbańskiego - posłana piłka w trybuny. Polski pomocnik w 62. minucie zszedł z boiska.

Rozstrzygniecie meczu nastąpiło w 75. minucie. Wynik na 2:0 ustalił Mohamed Salah. Egipcjanin świetnie wypracował sobie pozycję i świetnym strzałem pokonał Skorupskiego.

W tabeli Liverpool FC ma 6 punktów jak 6 innych zespołów. W następnej kolejce jedzie do Lipska na mecz z RB. Z kolei Bologna ma tylko jedno oczko i teraz zmierzy się z Aston Villą na wyjeździe.