Koniec serii triumfów Górnika, koniec serii bez wygranej Wisły. Chorwat zaszalał w Zabrzu, a 15-latek powstrzymał Angulo w akcji na remis

Data dodania: 03-05-2019 22:09

Wisła Kraków wygrała pierwsze spotkanie od czasu rozbicia 4:0 Legii Warszawa. Po 6 meczach bez zwycięstwa Biała Gwiazda trochę niespodziewanie ograła w Zabrzu Górnika, który... poległ po czterech kolejnych triumfach.

Bohaterem Wisły został Marko Kolar. Chorwacki napastnik zdobył dwie bramki i w całym sezonie ma na koncie 9 goli w 23 spotkaniach. Prowadzenie Wiśle dał w 34. minucie, gdy piłka po jego strzale z rzutu karnego po rękach Martina Chudego wylądowała jednak w siatce. Jedenastkę sędzia podyktował zresztą za faul Chudego na Kolarze właśnie.

Kilka chwil później, w 37. minucie, wyrównał Jesus Jimenez. Po akcji z Igorem Angulo, który dostał podanie między obrońców Wisły na linii pola karnego i odegrał do rodaka.

Początek II połowy przyniósł gola Wiśle. Savicević zagrał wysoką piłkę, a świetnie ustawiony w polu karnym Kolar po raz drugi trafił do siatki.

Górnik w 90. minucie mógł uratować jeszcze remis, ale 15-letni Daniel Hoyo-Kowalski przeszkodził Igorowi Angulo na tyle, że lider klasyfikacji strzelców nie trafił do bramki z metra!

Po tej porażce Górnik z 40 punktami jest na 11. miejscu, ale wydaje się, że utrzymanie się w lidze ma prawie pewne. Wisła Kraków plasuje się natomiast na 9. lokacie i całkiem prawdopodobne, że w grupie spadkowej okaże się ostatecznie najlepsza.