Kapitalny występ Jakuba Świerczoka na koniec sezonu. Polski snajper ustrzelił hat-tricka i dał Łudogorcowi mistrzostwo

Data dodania: 24-05-2019 23:00

Jakub Świerczok strzelił 3 gole dla Łudogorca Razgrad w meczu ostatniej kolejki grupy mistrzowskiej bułgarskiej Parva Ligi. Zespół polskiego napastnika i Jacka Góralskiego wygrał 4:1 z Czerno More Warna i zapewnił sobie 9. w historii mistrzostwo.

Przed ostatnią kolejką Łudogorec miał punkt przewagi nad CSKA Sofia. Wygrana z Czero Mora dawała mu pewne mistrzostwo i wszystko zaczęło się po myśli gospodarzy, bo już w 10. minucie po strzale Dimo Bakałowa objęli prowadzenie. W 23. minucie wyrównał jednak Jorginho.

10 minut później swój show zaczął Świerczok, który we wcześniejszych 24 spotkaniach strzelił 8 goli. W 33. minucie trafił na 2:1, a po przerwie dołożył dwie bramki - w 58. i 71. minucie. W tym samym czasie CSKA remisowało z Botewem i dopiero w 90. minucie zapewniło sobie wygraną, która i tak nic już nie zmieniała w tabeli wobec zwycięstwa Łudogorca.

Świerczok sezon zakończył z 25 meczami na koncie i 11 golami, a Góralski zagrał o jedno spotkanie więcej - w ostatniej kolejce obaj Polacy biegali po boisku przez 90 minut.