Reprezentacja Brazylii rozbiła rywala przed Copa America. Po faulu byłego piłkarza Wisły Kraków drży jednak o zdrowie kolejnej gwiazdy!

Data dodania: 10-06-2019 9:24

Reprezentacja Brazylii aż 7:0 ograła Honduras w sprawdzianie przed Copa America. Rywale większość spotkania grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Rommela Quioto. Były zawodnik Wisły Kraków wyleciał z boiska za faul na Arthurze, który nabawił się kontuzji i możliwe, że nie zagra na turnieju.

Brazylijczycy marzą o tym, by na swoim terenie odzyskać tytuł najlepszej drużyny w Ameryce Południowej. Ostatni raz Canarinhos wygrali turniej w 2007 roku, a potem nie docierali nawet do strefy medalowej!

Już w pierwszym sprawdzianie przed Copa America - 2:0 z Katarem - Brazylijczycy stracili Neymara. As wypadł z gry przez kontuzję i na pewno nie weźmie udziału w Copa America. Z Hondurasem kontuzji doznał z kolei Arthur. Brutalnie sfaulował go Rommel Quioto i wyleciał z boiska, a gracz FC Barcelona opuścił murawę z ogromnym bólem w prawym kolanie. Canarinhos czekają na optymistyczną diagnozę, a nie wyrok w sprawie piłkarza.

W momencie, gdy Arthur i Quioto opuszczali murawę, było 2:0 dla Brazylii po golach Gabriela Jesusa z 6. minuty i Thiago Silvy z 13. minuty. Wynik na 3:0 do przerwy ustalił Philippe Coutinho z karnego w 37. minucie.

Po zmianie stron Canarinhos strzelili cztery kolejne gole. W 47. minucie dublet skompletował Gabriel Jesus, w 56. minucie David Neres trafił na 5:0, po kolejnych 9 minutach piłkę do siatki posłał Roberto Firmino, a Richarlison w 70. minucie zamknął wynik na 7:0.

Skład Brazylii: Alisson - Dani Alves, Marquinhos (46. Eder Militao), Thiago Silva (77. Joao Miranda), Filipe Luis - Arthur (32. Allan), Casemiro (46. Fernandinho) - Richarlison, Philippe Coutinho (66. Everton), David Neres - Gabriel Jesus (55. Roberto Firmino).

Pierwszy mecz Copa America Brazylia rozegra w nocy z piątku na sobotę. Rywalem Canarinhos będzie Boliwia. W grupie rywalami ekipy z Kraju Kawy są też Wenezuela i Peru.