MŚ U-20: Korea Południowa drugim finalistą!

Data dodania: 11-06-2019 22:42

Korea Południowa pokonała Ekwador 1:0 w 1/2 finału Mistrzostw Świata U-20 odbywających się w Polsce i awansowała do finału. W nim zmierzy się z reprezentacją Ukrainy.

Ekwador, żeby znaleźć się na tym etapie rozgrywek musiał po drodze wyeliminować Urugwaj oraz USA. Z kolei Korea Południowa okazała się lepsza od Senegalu i Japonii. W pierwszym kwadransie spotkania prym wiedli wicemistrzowie Azji, lecz nie potrafili oddać groźnego strzału na bramkę. Dopiero w 22. minucie po akcji Ekwadoru strzał w światło bramki oddał Porozo, ale nie miał z tym problemu bramkarz.

W 38. minucie nastąpiło przełamanie. Najpierw po świetnej kontrze strzał oddał Campana, a piłka wylądowała na poprzeczce. Chwilę później prowadzenie objęła Korea. Lee Kangina idealnie dograł w pole karne z rzutu wolnego. Z koeli Juni strzałem na dalszy słupek wpakował piłkę do siatki.

W drugiej części spotkania kapitalnie akcję przeprowadził Cho. Jego strzał nożycami okazał się jednak niecelny. W samej końcówce obie ekipy zakończyły swoje akcje skutecznymi strzałami, ale arbitrzy dopatrzyli się w obu przypadkach pozycji spalonych i bramek nie uznali.