Hiszpanie walczą o awans, Belgia może się pakować. Południowcy zadali cios w samej końcówce (VIDEO)

Data dodania: 19-06-2019 20:51

Reprezentacja Hiszpanii rzutem na taśmę ograła Belgię w drugiej kolejce spotkań grupy A Młodzieżowych Mistrzostw Europy. W przedostatniej minucie młodzi Hiszpanie zadali cios, który pozbawił Belgów szans na awans.

Hiszpanie w pierwszym spotkaniu ulegli 1:3 Włochom, a Belgowie przegrali 2:3 z Polską. W drugim meczu obie ekipy nie mogły więc pozwolić sobie na stratę punktów, bo to oznaczało, że ostatnia potyczka będzie już tylko o honor. Ostatecznie czeka to Belgów, którzy przegrali 1:2.

Starcie z Hiszpanami zaczęło się dla nich źle, bo już w 7. minucie piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego objęli prowadzenie. Carlos Soler dograł do Daniego Olmo, a ten z centrum pola karnego uderzył idealnie i po golu zawodnika Dinama Zagrzeb Hiszpanie prowadzili.

Podobnie jak z Italią nie udało się im jednak utrzymać dobrej gry i wyniku. Belgowie już w 24. minucie wyrównali. Dion Cools zagrał z rzutu rożnego, a do siatki piłkę wepchnął Sebastian Bornauw. Belgowie mieli do przerwy wynik, na który nie zasługiwali.

Po zmianie stron Hiszpanie poza strzałem w poprzeczkę Daniego Ceballosa z rzutu wolnego w 55. minucie, niewiele wychodziło. Faworyt w końcu jednak wyszarpał zwycięstwo, gdy w 89. minucie strzałem zza pola karnego trafił Pablo Fornals.

W sobotę Hiszpanie zagrają z Polską i żeby mieć nadzieję na awans, muszą wygrać. Belgów czeka już tylko mecz o honor z Włochami.