Liverpool FC przegrał z Sevilla FC. Porażka w cieniu brutalnego i absurdalnego faulu (VIDEO)

Data dodania: 22-07-2019 8:30

Liverpool FC przegrał towarzyski mecz z Sevilla FC w Bostonie. Porażka triumfatora Ligi Mistrzów została jednak przyćmiona idiotycznym zachowaniem Jorisa Gnagnona, który dopuścił się wyjątkowo brutalnego faulu.

Przed przerwą bardzo aktywny był na boisku Luuk De Jong. Holender sprowadzony do Sevilla FC miał trzy dobre okazje do tego, by otworzyć wynik spotkania, ale nie potrafił ich wykorzystać. Wyręczył do Nolito. Hiszpan w 37. minucie przymierzył dobrze z 13 metrów w okienko bramki LFC i Andy Lonergan skapitulował.

Sevilla nie utrzymała prowadzenia do przerwy, bo w 44. minucie remis zapewnił Anglikom Divock Origi. Piłka szczęśliwie spadła pod nogi Belga po zagraniu z rzutu rożnego i napastnik The Reds posłał ją do siatki.

W II połowie warte odnotowania były dwa zdarzenia. O ile gol Alejandro Pozo w 90. minucie na 2:1 dla Sevilli to sytuacja, które wyzwalają sportowe emocje, o tyle faul Jorisa Gnagnona z 76. minuty to nie jest coś, co chce się oglądać na boiskach. Piłkarz Sevilla FC wcale nie był zainteresowany piłką. Po prostu z pełnym impetem kopnął w nogi Yassera Larouci'ego. Francuz za atak na rodaka został usunięty z boiska.

Liverpool FC poniósł w USA drugą porażkę. Kilka dni wcześniej uległ Borussii Dortmund.

Liverpool FC - Sevilla FC 1:2
Divock Origi 44 - Nolito 37, Alejandro Pozo 90
Liverpool: Andy Lonergan (46. Simon Mignolet) - Trent Alexander-Arnold (46. Joseph Gomez), Nathaniel Philips (46. Rhian Brewster), Virgil Van Dijk (46. Dejan Lovren), Andrew Robertson (46. Adam Lewis) - Alex Oxlade-Chamberlain (46. Curtis Jones), Jordan Henderson (46. James Milner), Georginio Wijnaldum (46. Fabinho) - Harry Wilson (46. Ryan Kent), Divock Origi (46. Yasser Larouci, 80. Bobby Duncan), Benjamin Woodburn (46. Ki-Jana Hoever)
Sevilla: Sergio Rico (46. Tomas Vaclik) - Jesus Navas (46. Sebastien Corchia), Diego Carlos (46. Jules Kounde), Daniel Carrico (46. Simon Kjaer, 74. Maximilian Weber), Sergio Reguilon (46. Sergio Escudero) - Joan Jordan (60. Joris Gnagnon), Fernando (46. Oliver Torres), Ever Banega (46. Franco Vazquez) - Lucas Ocampos (60. Wissam Ben Yedder), Luuk de Jong (46. Munas Dabour, 82. Alejandro Pozo), Nolito (46. Munir El Haddadi)
Żółte kartki: Philips, Woodburn - Banega, Carlos
Czerwona kartka: Joris Gnagnon (Sevilla FC, 76. minuta)