Reprezentacja Polski rozbiła rywala 4:1. We wtorek zagra w finale z Anglią

Data dodania: 08-09-2019 18:21

Reprezentacja Polski U-17 wygrała w swoim drugim meczu Turnieju o Puchar Syrenki. Biało-Czerwoni pokonali 4:1 Szwajcarię. Teraz czekają na nic Anglicy.

Polacy na początek turnieju ograli 2:1 Gruzję, strzelając gola na 1:1 w 70. minucie, a zwycięskiego w 90. minucie. Ze Szwajcarią wygrali efektowniej, ale wcale nie było dużo łatwiej. Biało-Czerwoni przegrywali od 29. minuty, ale w 45. minucie wyrównał Szymon Włodarczyk, bohater starcia z Gruzją. Piłkarz Legii Warszawa po zmianie stron ustalił wynik spotkania już w 61. minucie. 9 minut później prowadzenie Polsce dał Kacper Kozłowski, a w 56. minucie gola strzelił Ariel Mosór.

Teraz Polacy zagrają w finale Turnieju o Puchar Syrenki. We wtorek o 17:00 na Arenie Ząbki staną naprzeciwko Anglików.

Polacy ze Szwajcarią zagrali w składzie: 1. Krzysztof Bąkowski - 18. Igor Maruszak (46. 2. Jerzy Tomal), 14. Daniel Hoyo-Kowalski (46. 5. Filip Balcewicz), 4. Ariel Mosór, 3. Jakub Malec (58. 15. Jakub Kwiatkowski) - 7. Patryk Kusztal (58. 23. Marcel Żurek), 6. Mateusz Łęgowski (68. 21. Patryk Gogół), 16. Jakub Kisiel, 8. Kacper Kozłowski (57. 9. Aleksander Buksa), 11. Radosław Cielemęcki (78. 13. Filip Borowski) - 20. Szymon Włodarczyk (68. 19. Dominik Wasilewski).

Rywale kończyli mecz w osłabieniu, bo w 82. minucie Till Muehlethaleer wyleciał z murawy za kopnięcie rywala.