3 minuty wstrząsnęły Rakowem. Beniaminek w Gliwicach właściwie pokonał się sam!

Data dodania: 20-09-2019 20:20

Piast Gliwice w ciągu 3 minut odwrócił losy spotkania z Rakowem Częstochowa. Mistrz pokonał u siebie beniaminka 2:1, a gole strzelał w momencie, gdy goście zostali w osłabionym składzie.

Piast na pewno nie będzie miał łatwo, by obronić mistrzostwo, a pewnie są nawet w Gliwicach tacy, którzy nie wierzą w taki cud. Niezależnie od tego Piast chce grać o jak najwyższe lokaty, a w piątek chciał się pozbierać po dwóch porażkach.

Do przerwy nie było jednak za dobrze, bo ekipa Waldemara Fornalika przegrywała 0:1. Raków już w 6. minucie objął prowadzenie. Szczepański wpadł w pole karne i zagrał na 6. metr do Browna, a ten z pewnymi problemami, ale wpakował piłkę do siatki.

Piast  był zmuszony szukać swoich szans, a Raków czekał na okazje, by zadać drugi cios. Udało się gospodarzom. W 78. minucie po zamieszaniu w polu karnym Igor Sapała zatrzymał ręką piłkę zmierzającą do bramki. Sędzia Wojciech Myć po obejrzeniu powtórki nie tylko podyktował rzut karny dla Piasta, ale też wyrzucił piłkarza Rakowa z boiska. Piłkę ustawioną 11 metrów od bramki pewnie wpakował do siatki Jorge Felix i był remis, a Piast miał jeszcze czas, by wygrać. Udało się, bo już w 81. minucie Schwarz próbował zatrzymać atak gości i przeciąć w polu karnym podanie Tuszyńskiego, ale zrobił to tak, że posłał piłkę do własnej bramki. Raków już się nie podniósł i przegrał po raz trzeci w tym sezonie jako zespół gości. A zagrał w tej roli cztery razy. Piast zanotował za to drugą wygraną u siebie w 5. spotkaniu.

W tabeli Piast jest na 6. pozycji, a Raków zajmuje 12. lokatę.