Fortuna 1 Liga. Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w sezonie GKS-u Jastrzębie. Hat-trick Jakuba Wróbla (Wideo)

Data dodania: 22-09-2019 8:40

GKS Jastrzębie odniósł pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie, pokonując w Sosnowcu miejscowe Zagłębie 4:2! Hat-trickiem popisał się Jakub Wróbel, a czwartego gola dołożył Michał Bojdys, dla którego było to pierwsze trafienie dla GKS-u Jastrzębie - informuje biuro prasowe klubu.

Już w 3. minucie do wysiłku golkipera Zagłębia zmusił Wróbel, a cztery minuty później przewrotką w środek bramki uderzał Kulawiak. W odpowiedzi Bilenkyi zagrał wzdłuż linii bramkowej, lecz nikt z gospodarzy nie zamknął akcji. W 18. minucie wynik meczu otworzył Wróbel, wykorzystując dośrodkowanie Gojnego. Miejscowi w kolejnych minutach dwukrotnie uderzali z dystansu (Hołota, Pawłowski), ale Drazik nie dał się zaskoczyć.

W 31. minucie było już 2:0. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Ali, przed bramką zrobiło się spore zamieszanie, a futbolówkę do siatki z najbliższej odległości wepchnął Bojdys. Kilka minut później drugiego gola tego dnia zdobył Wróbel, tym razem wykorzystując świetne dośrodkowanie Tronta i głową posyłając piłkę obok bezradnego Perdijicia.

Sześć minut po rozpoczęciu drugiej połowy z dystansu uderzał Ali, a Perdijić dość szczęśliwie zdołał to uderzenie obronić. Kolejne dwie akcje należały do Zagłębia, jednak ze strzałami Bilenkyia i Szweda poradził sobie Drazik. W 58. minucie po kontrze GKS-u, Wróbel  wykończył sytuację sam na sam i było już 4:0. Gospodarze odpowiedzieli golem zaledwie po kilkudziesięciu sekundach, a na listę strzelców wpisał się Rafał Grzelak. Po kolejnych czterech minutach sosnowiczanie zdobyli drugiego gola. Po uderzeniu z dystansu piłkę odbił Drazik, a skuteczną dobitką popisał się Radwanek.

Do końcowego gwizdka arbitra wynik nie uległ zmianie i trzy punkty zasłużenie powędrowały do Jastrzębia.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Jastrzębie 2:4 (0:3)

0:1 - Jakub Wróbel 18’

0:2 - Michał Bojdys 31’

0:3 - Jakub Wróbel 38’

0:4 - Jakub Wróbel 58’

1:4 - Rafał Grzelak 59’

2:4 - Błażej Radwanek 63’

Zagłębie Sosnowiec: Matko Perdijić - Tomasz Nawotka, Piotr Polczak, Rafał Grzelak, Wojciech Słomka, Stanislav Bilenkyi, Jakub Sinior (34. Mateusz Szwed), Tomasz Hołota, Patryk Małecki (66. Dawid Ryndak), Szymon Pawłowski, Fabian Piasecki (56. Błażej Radwanek).

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak, Bartosz Jaroszek, Michał Bojdys, Dawid Gojny, Farid Ali, Damian Tront, Łukasz Norkowski, Kamil Jadach (58. Daniel Liszka), Jakub Wróbel (87. Adam Żak), Kamil Adamek (71. Patryk Skórecki).