Fortuna 1 Liga. Stal Mielec pewnie wykorzystała atut własnego boiska. Zwycięstwo z GKS-em Jastrzębie 3:1 (Wideo)

Data dodania: 05-10-2019 8:30

GKS Jastrzębie uległ na wyjeździe mieleckiej Stali w 12. kolejce Fortuna 1 Ligi. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:1.

W 18. minucie Stal objęła prowadzenie. Na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Prokić, zaskakując Drazika. Po kilkudziesięciu sekundach mogło być już 2:0, lecz tym razem Prokić w sytuacji sam na sam trafił w słupek. GKS Jastrzębie wyrównał w 32. minucie, strzelcem gola był Ali, który pokonał bramkarza Stali uderzeniem z bardzo ostrego kąta. Wynik do przerwy nie uległ zmianie.

W drugiej połowie oba zespoły miały dogodne sytuacje do wyjścia na prowadzenie, ale dopiero w 71. minucie sztuka ta udała się gospodarzom. Z 16 metrów uderzał Getinger, piłka po drodze odbiła się od jednego z naszych obrońców i wpadła do siatki obok rozpaczliwie interweniującego Drazika. Stal po zdobytej bramce nieco się cofnęła, oddając pole gry GKS-owi, ale goście nie potrafili sobie stworzyć sytuacji do oddania strzału. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry wynik meczu na 3:1 ustalił Paluchowski.

Stal Mielec - GKS Jastrzębie 3:1 (1:1)

1:0 - Andreja Prokić 18’

1:1 - Farid Ali 32’

2:1 - Krystian Getinger 71’

3:1 - Adrian Paluchowski 90’

Stal Mielec: Seweryn Kiełpin - Łukasz Janoszka (69. Adrian Paluchowski), Mateusz Żyro, Andreja Prokić, Wojciech Lisowski, Szymon Stasik, Bartosz Nowak, Grzegorz Tomasiewicz (83. Maciej Urbańczyk), Lukas Bielak (46. Josip Soljić), Mateusz Bodzioch, Krystian Getinger.

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Rafał Adamek, Bartosz Jaroszek, Michał Bojdys, Dawid Gojny, Patryk Skórecki (64. Adam Żak), Damian Tront, Marek Mróz (81. Łukasz Norkowski), Kamil Jadach, Farid Ali, Kamil Adamek (90. Łukasz Gajda).

Sędzia: Damian Sylwestrzak