Młodzi Polacy zrobili wielki krok w stronę awansu do kolejnej fazy eliminacji ME

Data dodania: 09-10-2019 20:14

Reprezentacja Polski od zwycięstwa 3:2 z Macedonią Północną zaczęła walkę w rozgrywanym na własnych stadionach w pierwszym turnieju eliminacyjnym do mistrzostw Europy U-17, które zostaną rozegrane w 2020 roku w Estonii.

Piłkarze Marcina Dorny musieli się namęczyć z Macedończykami. Polacy stracili gola w 19. minucie po uderzeniu Filipa Gorgovskiego, ale 10 minut później doprowadzili do remisu po strzale Filipa Balcewicza. W drugiej połowie Biało-Czerwoni prowadzili nawet 3:1 po golach Patryka Kusztala z 63. minuty i Kacpra Kozłowskiego 7 minut później, ale w 87. minucie rywale po raz drugi - Emir Saitovski - pokonali Krzysztofa Bąkowskiego i końcówka spotkania była nerwowa. Ostatecznie udało się wygrać.

Polacy nie zostali jednak liderem, bowiem Belgowie, którzy rywalem ekipy Dorny będą na koniec turnieju - 15 października we Włocławku, pokonali Liechtenstein aż 12:0. Z piłkarzami z malutkiego kraju Polacy zagrają z kolei 12 października w Inowrocławiu.

Polacy zagrali w Toruniu w składzie: 1. Krzysztof Bąkowski - 2. Jerzy Tomal, 5. Filip Balcewicz, 4. Ariel Mosór, 3. Jakub Malec - 11. Radosław Cielemęcki, 6. Mateusz Łęgowski, 16. Jakub Kisiel (86. 18. Patryk Gogół), 10. Kacper Kozłowski, 7. Patryk Kusztal (74. 9. Marcel Żurek) - 20. Szymon Włodarczyk (78. 19. Dominik Wasilewski).

Do kolejnej rundy eliminacji dostaną się po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, a także cztery drużyny spośród zespołów z trzecich miejsc z najlepszym bilansem przeciw czołowym dwóm ze swojej grupy oraz Hiszpania i Anglia, które zostały zwolnione z gry w pierwszej rundzie jako najwyżej rozstawione zespoły. II runda odbędzie się w marcu 2020 roku.