El.MME. Remis polskiej młodzieżówki z Rosją. Zwycięstwo wymknęło się z rąk w doliczonym czasie gry ( Wideo)

Data dodania: 11-10-2019 18:15

Reprezentacja Polski prowadzona przez Czesława Michniewicza zremisowała na wyjeździe 2:2 (2:1) z Rosją w spotkaniu eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy.

Biało-Czerwoni byli o krok od zwycięstwa, ale rywale zdołali wyrównać w doliczonym czasie gry.

Już w 10. minucie. Robert Gumny świetnie dograł w pole karne do Patryka Klimali. Napastnik Jagiellonii Białystok uderzył na bramkę, a Igor Diwiejew interweniował tak niefortunnie, że trafił do własnej bramki.

W 25. minucie z bramki wyszedł Kamil Grabara. Jego błąd wykorzystał jednak Danił Utkin i strzałem z szesnastu metrów doprowadził do wyrównania.

Tuż przed przerwą podopieczni Czesława Michniewicza wyprowadzili kontrę. Świetnym odbiorem popisał się Bogusz, a następnie posłał podanie do Klimali, który precyzyjnie uderzył obok bramkarza.

W 64. minucie pierwszą szansę w drugiej połowie stworzyli sobie Polacy. Klimala uderzył jednak w słupek. Sześć minut później Maksimienko odbił piłkę dograną w pole karne wprost pod nogi Tomczyka. Jego uderzenie zostało jednak zablokowane.

Wraz z upływem czasu Rosjanie byli coraz groźniejsi i w 91. minucie doprowadzili do wyrówniania, gdy Sulejmanow głową wbił piłkę do siatki.

Biało-czerwoni po trzech rozegranych spotkaniach są liderami grupy z 7 punktami na koncie.

Rosja – Polska 2:2 (1:2)

0:1 Diwiejew 10’ samobójcza