Wywalcz stały fragment i ustrzel Parzyszka! To przepis Piasta na wygraną z Wisłą.VAR odegrał wielką rolę

Data dodania: 18-10-2019 21:44

Wisła Kraków nie zdołała odnieść pierwszego od 31 sierpnia zwycięstwa w lidze i uczcić nim pamięci zmarłej w piątek, wiernej kibicki Julii Kmiecik. Biała Gwiazda uległa Piastowi Gliwice, który także w ostatnich godzinach stracił postać z historii klubu - byłego trenera Angela Pereza Garcię. Na murawie działo się sporo. Piast załatwił gospodarzy stałymi fragmentami gry i snajperskim nosem Piotra Parzyszka. Dużą rolę w tym meczu odegrał VAR. Wisła w ciągu kilku chwil z nieba znalazła się w piekle. Sędzia po powtórkach zamienił karnego na czerwoną kartkę!

Mecz przy Reymonta 22 zaczęła minuta ciszy poświęcona Julii Kmiecik, ale wspomniano też o Angelu Perezie Garcii. Piłkarze obu klubów mieli kogoś upamiętniać.

Po podniosłym momencie zaczęła się ligowa walka o punkty. Przed przerwą na mecze reprezentacji Piast wygrał z Legią, a Wisła poniosła trzy porażki, w tym derbową z Cracovią i 0:4 z Lechem Poznań. Jedni grali więc o podtrzymanie dobrej passy - Piast cztery kolejki wcześniej przegrał na Cracovii i potem zanotował dwie wygrane i remis - a Wisła o przerwanie złej serii. Udało się mistrzowi Polski.

Ekipa Waldemara Fornalika objęła prowadzenie w 25. minucie. Po rzucie rożnym wykonanym przez Kirkeskova najwyżej wyskoczył Piotr Parzyszek i wpakował piłkę do siatki. Goście prowadzili, ale w 35. minucie ważną rolę do odegrania mieli sędziowie VAR. Po akcji Sadloka w polu karnym Piasta upadł Boguski. Sędziowie sprawdzali czy nie był powstrzymywany nieprzepisowo i nie znaleźli nic, co by skutkowało podyktowaniem rzutu karnego.

Już 5 minut po wznowieniu gry w II połowie Piast podwyższył prowadzenie. Znowu po stałym fragmencie gry. Tym razem Hateley dograł z rzutu wolnego, a Parzyszek potężnym strzałem głową pokonał Buchalika.

Wisła odpowiedziała w 57. minucie. David Niepsuj znalazł trochę wolnego miejsca i uderzył z dystansu. Sprytnie, bo zaskoczony Frantisek Plach skapitulował.

Gospodarze szukali potem wyrównania i wydawało się, że znaleźli świetną okazję. W 75. minucie po starciu Milewskiego i Niepsuja sędzia podyktował rzut karny dla Wisły! W swojej decyzji upewnić się chciał jednak, oglądając powtórkę w systemie VAR i... po chwili zmienił zdanie. Zamiast karnego pokazał żółtą kartkę Niepsujowi za symulowanie i wyrzucił piłkarza gospodarzy z boiska, bo to była druga kartka tego zawodnika w tym spotkaniu!

Piast wygrała i chociaż na chwilę wskoczył - z 21 punktami - na pozycję wicelidera. Gliwiczanie ostatniej porażki doznali 16 września przy Kałuży w Krakowie. Wisła na zwycięstwo czeka od 31 sierpnia, więc w tabeli jest 13. lokacie, co oznacza, że może lada chwila znaleźć się w strefie spadkowej. W następnej kolejce Wisła jedzie do Warszawy na mecz z Legią, a Piast podejmie kielecką Koronę.