Lech urwał punkt Pogoni. Stoper przy pomocy Jevticia dał remis w Szczecinie. Portowcy prowadzili po kapitalnym golu

Data dodania: 02-11-2019 22:18

Lech Poznań po dwóch porażkach zdołał urwać punkt Pogoni Szczecin i spowodował, że Portowcy nie wskoczyli na fotel lidera PKO Ekstraklasy. Remis Kolejorzowi uratował stoper.

Pogoń objęła prowadzenie po kapitalnym uderzeniu z dystansu. Tym razem takim strzałem nie zachwycił jednak Zvonimir Kozulj, a Srdjan Spiridonovic. Austriak wykorzystał bierność Muhara oraz Satki i kapitalnym strzałem pokonał Van der Harta.

Pogoń prowadziła, ale szybko mogła wynik stracić. Lech już w 24. minucie był bliski wyrównania. Z bliska mocno uderzył Kamil Jóźwiak i... piłka poleciała nad bramką.

Po zmianie stron mogło zacząć się od mocnego uderzenia Lecha. Świetny strzał Pedro Tiby dobrze sparował do boku Stipica. Lech szukał wyrównania i w 66. minucie Dariusz Żuraw posłał w bój Darko Jovticia. Pomocnik w 82. minucie ustawił piłkę w narożniku i dośrodkował, a Thomas Rogne posłał futbolówkę do siatki, wyrównując na 1:1! Stoper Lecha uprzedził Stipicę.

Po tym remisie Pogoń ma 25 punktów w 14 meczach i jest na 2. miejscu w tabeli, ale mogą ją w dół przesunąć Wisła Płock, Piast Gliwice i Legia Warszawa. Z kolei Lech plasuje się na 9. pozycji i na niej po tej kolejce pozostanie. W następnej serii spotkań Kolejorz podejmie Koronę Kielce, a Pogoń jedzie na mecz z Lechią w Gdańsku.