Lewandowski z golem i świetną nowiną! Polak goni Benzemę, a Bayern z kompletem punktów

Data dodania: 06-11-2019 20:28

Bayern Monachium po trzęsieniu ziemi, jakim było odejście Niko Kovaca ze stanowiska trenera, już pod wodzą Hansa-Dietera Flicka wygrał w Lidze Mistrzów z Olympiakosem Pireus. Gola na wagę trzech punktów strzelił Robert Lewandowski, który po swojej 59. bramce w Champions League ogłosił światu wspaniałą nowinę!

Bayern miał w tym spotkaniu ogromną przewagę. Niemcy nie dawali Olympiakosowi rozwinąć skrzydeł, może poza jedną sytuacją, ale sami też nie zagrażali jakoś szalenie bramce gości. Najbliżej szczęścia i otworzenia wyniku, był w 44. minucie Benjamin Pavard. Francuz poszedł do piłki dośrodkowanej przez Joshuę Kimmicha, ale uderzył głową tak, że futbolówką trafiła w słupek!

Nie udało się w I połowie, po przerwie polski sędzia Paweł Raczkowski też długo nie mógł odgwizdać gola. W końcu nadeszła jednak 69. minuta i obrońcy Olympiakosu na centymetry odpuścili Lewandowskiego. Polak ładnie znalazł sobie pozycję i skierował piłkę do siatki po mocnym zagraniu Kingsley'a Comana!

Dla Lewandowskiego to już 59. gol w 84. meczu Ligi Mistrzów. Kapitan reprezentacji Polski w klasyfikacji wszech czasów, jeśli chodzi o gole w LM jest na 5. pozycji, ale do Karima Benzemy traci tylko jedną bramkę.

Najważniejsze jednak tego wieczoru było coś innego. Po golu Polak włożył piłkę pod koszulkę, a kciuk do buzi, jasno dając znać, że wraz z żoną spodziewa się drugiego dziecka. Klara będzie miała więc rodzeństwo!

Bayern ostatecznie wygrał 2:0. Wynik spotkania w 89. minucie, kilka sekund po zameldowaniu się na boisku, ustalił Ivan Perisić. Chorwat wykończył strzałem z bliska kontrę gospodarzy.

Bayern w tabeli grupy B ma po czterech kolejkach komplet punktów i jest pewny awansu do 1/8 finału. Olympiakos ma na koncie tylko oczko, ale wciąż jeszcze może mieć nadzieję na awans, a przynajmniej na walkę o 3. lokatę i przepustkę do Ligi Europy.