Real rozgromił kolejnego rywala. 10 goli w tygodniu. Królewscy dołożyli 4 w lidze do 6 w Champions League

Data dodania: 09-11-2019 20:55

Real Madryt nie dał szans Eibar w meczu ligowym. Królewscy po efektownym 6:0 z Galatasaray w Lidze Mistrzów w środku tygodnia rozbili teraz przeciwnika w lidze. Dublet ustrzelił Karim Benzema!

Francuz w środę strzelił dwa gole w Champions League, a tym razem dwa razy pokonał bramkarza Eibar.

Real szybko wyjaśnił sprawę na Estadio Municipal de Ipurua. Już po I połowie było 3:0 dla Królewskich. W 17. minucie prowadzenie dał im Benzema, który w zamieszaniu podbramkowym dostał piłkę i skierował ją pod pustej siatki. 180 sekund później Edena Hazarda w polu karnym sfaulował Pablo de Blasis, a rzut karny wykorzystał Sergio Ramos.

Wynik do przerwy ustalił Benzema. W 29. minucie goście dostali kolejny rzut karny. Cote powalił Lucasa Vazqueza. Do piłki podszedł tym razem wspomniany Francuz i spokojnie pokonał Marko Dmitrovicia.

Po zmianie stron Real trochę zwolnił. Strzelił jednak jeszcze jednego gola. W 61. minucie Luka Modrić wypatrzył Fede Valverde, a ten płaskim i mocnym uderzeniem pokonał bramkarza.

Real w tabeli ma 25 punktów i wskoczył na fotel lidera. Z Królewskimi punktami może zrównać się FC Barcelona. Eibar zajmuje 15. miejsce.