Arka długo przegrywała z... VAR. Ostatecznie zdobyła 3 punkty w Krakowie z Wisłą. Los Macieja Stolarczyka przesądzony?

Data dodania: 09-11-2019 22:14

Wisła Kraków poniosła 7. z rzędu porażkę w PKO Ekstraklasie i los trenera Macieja Stolarczyka wydaje się być jednak przesądzony. W meczu z Arką Gdynia Białą Gwiazdę kilka razy ratował system VAR, ale w końcu Maciej Jankowski strzelił gola, po którym nie było wątpliwości.

Wisła uratowana w poprzednim sezonie przed upadkiem grała wiosną pod wodzą Stolarczyka fajną piłkę i potrafiła m.in. ograć wysoko Legię Warszawa, przesądzając los Ricardo Sa Pinto.

W tym sezonie Biała Gwiazda zaczęła też dobrze, bo było m.in. zwycięstwo z Górnikiem, remis w Gdańsku, 4:0 z ŁKS Łódź czy 4:2 z Zagłębiem Lubin. Od września coś się jednak zacięło. Remis z Koroną w Kielcach to ostatni mecz, kiedy piłkarze nie schodzili z murawy z opuszczonymi głowami. Siedem kolejnych meczów w lidze i spotkanie z Błękitnymi Stargard z II ligi w Pucharze Polski - to czarna seria porażek Białej Gwiazdy.

Z Arką gospodarzy przy Reymonta kilka razy ratował VAR. W 30. minucie Vejinović z dystansu uderzył, a piłka po odbiciu się od poprzeczki spadła... i dotykała linii bramkowej. Gola więc nie było. Kolejne sytuacje miały miejsce w II połowie. W 55. minucie VAR nie uznał gola Maghomy po dośrodkowaniu Nalepy. Sędzia Szymon Marciniak pokazał spalonego, a sędziowie z wozu potwierdzili ten osąd. Tak samo było w 67. minucie, gdy do siatki trafił Skhirtladze.

W końcu Arce gola jednak zaliczono. W 71. minucie Nalepa dośrodkował, a Jankowski strzałem głową wpakował piłkę do siatki i wątpliwości już żadnych nie było! Arka prowadziła i ostatecznie wygrała zasłużenie.

W tabeli Arka wskoczyła na 13. miejsce, wyprzedzając ŁKS i Wisłę oraz Koronę, która może jeszcze wrócić przed gdynian.