Skandal w Bukareszcie. Rumuńscy kibice znowu dopuścili się rasistowskich zachowań. Piłkarz poprosił sędziego, by nie przerywał meczu

Data dodania: 17-11-2019 10:31

Rumuńscy kibice po raz kolejny doprowadzili do przerwania meczu piłkarskiego. W czasie przegranego 0:2 meczu ze Szwecją z trybun poleciały rasistowskie okrzyki w kierunku czarnoskórego reprezentanta rywala, Alexandra Isaka.

20-letni napastnik doskonale wiedział, że te rasistowskie okrzyki są skierowane do niego. Poprosił jednak sędziego Daniele Orsato, by ten nie przerywał spotkania w 81. minucie. - Nie powinniśmy w żaden sposób dać się sprowokować tym idiotom - stwierdził napastnik.

W jego kierunku poleciała z trybun także piłeczka golfowa.

To nie był pierwszy rasistowski występek kibiców w Rumunii. Wcześniej podobne zdarzenia miały miejsce w meczach z Hiszpanią i Maltą.