Młynek i Jankes zapewnili Arce zwycięstwo. 3 miedziowe, ale o sporej wartości, punkty gdynian!

Data dodania: 13-12-2019 20:31

Arka Gdynia odniosła niespodziewanie 2. zwycięstwo z rzędu i trochę odsunęła się od strefy spadkowej. Piłkarze Aleksandra Rogicia w 19. kolejce pokonali Zagłębie Lubin.

Arka w poprzedniej kolejce pokonała Koronę w Kielcach, a tym razem ograła Miedziowych. Żółto-Niebiescy dokonali czegoś, czego wcześniej w tym sezonie nie zrobili, czyli wygrali drugi mecz z rzędu. W lidze gdynianie czekali na to od maja.

Spotkanie zaczęło się dobrze dla Arki, bo już w 12. minucie uznawany za spory talent 18-letni Mateusz Młyński dostał kapitalne podanie od Macieja Jankowskiego i wpakował piłkę do siatki obok bezradnego, wychodzącego z bramki Konrada Forenca.

Już 10 minut później było jednak 1:1. Arkowcy źle wybijali piłkę i ta spadała na linię pola karnego. W kleszcze Białka wzięli wówczas Marciniak oraz Deja. Ten drugi zdzielił napastnika Zagłębia w twarz, a sędziujący mecz Łukasz Szczech po analizie VAR podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Filip Starzyński i pewnie pokonał Pavolsa Steinborsa. Potem "Figo" w doliczonym czasie gry strzelił jeszcze w słupek i...

Zemściło się to w II połowie. Zanim jednak Arka wykorzystała swoją okazję, to blisko szczęścia był Michał Nalepa w 56. minucie. Co mu się nie udało, zrobił Maciej Jankowski. W pole karne podanie posłał Nalepa, świetnie zachował się Młyński, który zagrał przed bramkę, a tam "Jankes" wbił piłkę do pustej bramki.

Nadzieje Zagłębia na chociaż remis pogrzebał Damian Oko. Obrońca w 87. minucie zarobił drugą żółtą kartkę i musiał udać się do szatni przed kolegami.

Arka wygrała i w tabeli z 20 punktami jest na 13. pozycji. Dogoniła Górnika Zabrze, który w tej kolejce jednak jeszcze zagra. Ekipa z Gdyni ma też 5 oczek więcej niż Korona, 6 więcej niż ŁKS i 9 więcej niż Wisła Kraków. Zagłębie jest na 10. pozycji z 25 punktami. Arkę w tym roku czeka jeszcze wyjazd do Poznania na mecz z Lechem, a Zagłębie podejmie Legię Warszawa.