Kontrowersyjny mecz w Kielcach. Czternaście żółtych kartek i trzy czerwone. Ostatecznie Korona grając w dziewiątkę pokonuje Cracovię

Data dodania: 15-12-2019 14:27

W niedzielnym meczu 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce grając w dziewiątkę pokonała Cracovię 1:0 (1:0).

Początek meczu na stadionie w Kielcach był spokojny. Obie drużyny próbowały się rozpracować i było sporo gry w środkowej strefie boiska. Jedyną szansę na zdobycie bramki w 8. minucie miał Matej Pučko, jednak uderzona przez niego piłka trafiła w jednego z obrońców "Pasów" i poleciała nad bramką Michala Peskovicia. W 15. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na bramkę Marka Kozioła uderzał David Jablonsky, ale piłka poleciała obok bramki gospodarzy.

Około 30. minuty dwie doskonałe szanse mieli "Złocisto-Krwiści". Najpierw z dystansu zaskoczyć golkipera ekipy z Krakowa chciał Nemanja Miletić, natomiast chwilę potem po ominięciu dwóch zawodników płaski strzał oddał Rodrigo Zalazar. Niestety obie próby okazały się nieskuteczne.

Niedługo przed przerwą, dokładnie w 39. minucie z boiska wyleciał Zalazar. Młody Urugwajczyk sfaulował w środkowej strefie boiska Michała Helika. Sędzia Wojciech Myć najpierw wyciągnął żółtą kartkę, ale później po analizie VAR wyjął czerwień.

Za chwilę podopieczni Mirosława Smyły wyszli na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Erik Pacinda. Sylwester Lusiusz popełnił błąd, piłkę przejął Pucko i wystawił do słowackiego pomocnika, a ten płaskim strzałem zza pola karnego nie dał żadnych szans bramkarzowi gości. Do przerwy wynik się nie zmienił.

Na początku drugiej części gry goście stwarzali sobie więcej okazji. Blisko zdobycia bramki byli m.in. Filip Piszczek, Milan Dimun czy też Rafael Lopes, ale uderzenia tych zawodników nie znalazły drogi do bramki przeciwnika. Piłkarze Probierza przejęli potem inicjatywę i stwarzali sobie coraz więcej okazji.

Od 75. minuty kielecki klub grał w dziewiątkę. Drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną dostał Jakub Żubrowski. Sfaulowany został Pelle Van Amersfoort. Później w zespole przeciwnym wyrzucony z boiska został Jablonsky.

"Pasy" atakowały do końca, jednak nie dały rady wywalczyć nawet jednego punktu. Warto dodać, że w tym meczu sędzia Myć wyciągnął aż czternaście żółtych kartek (po jednej dostali trenerzy) i trzy czerwone.

19. kolejka PKO BP Ekstraklasy

KORONA KIELCE - CRACOVIA 1:0

Bramki: Erik Pačinda 43

Korona: 88. Marek Kozioł - 22. Mateusz Spychała, 33. Iván Márquez, 5. Adnan Kovačević, 31. Nemanja Miletić - 39. Erik Pačinda (90, 4. Themistoklís Tzimópoulos), 14. Jakub Żubrowski, 6. Ognjen Gnjatić, 17. Rodrigo Zalazar, 11. Michael Gardawski (69, 23. Uroš Đuranović) - 27. Matej Pučko (85, 10. Ivan Jukić).

Cracovia: 40. Michal Peškovič - 2. Cornel Râpă, 39. Michał Helik, 85. David Jablonský, 33. Kamil Pestka (67, 3. Michal Sipľak) - 4. Sergiu Hanca, 6. Sylwester Lusiusz (46, 26. Filip Piszczek), 8. Milan Dimun, 10. Pelle van Amersfoort, 11. Mateusz Wdowiak (61, 25. Michał Rakoczy) - 21. Rafael Lopes.

Żółte kartki: Gardawski, Miletić, Żubrowski, Spychała, Pačinda, Márquez - Rafael Lopes, Van Amersfoort, Rakoczy.
czerwone kartki: Rodrigo Zalazar (40. minuta, Korona, za brutalny faul), Jakub Żubrowski (75. minuta, Korona, za drugą żółtą) - David Jablonský (89. minuta, Cracovia, za kopnięcie przeciwnika).

Sędziował: Wojciech Myć (Lublin).

Widzów: 4728.