Wisła Płock dojechała po 3 punkty w meczu z mistrzem Polski. Na gruzińskim paliwie

Data dodania: 21-12-2019 19:50

Z górnej połowy tabeli w 20. kolejce wygrała tylko Cracovia, która walczyła ze Śląskiem Wrocław. Jako ostatni na wygraną miał szansę Piast Gliwice, ale przegrał w Płocku z Wisłą, która pozbierała się po sześciu ligowych meczach bez zwycięstwa.

Ekipa Radosława Sobolewskiego była przez moment nawet liderem Ekstraklasy w tym sezonie, ale po ograniu Jagiellonii Białystok wpadła w kryzys. W listopadzie i w grudniu nie wygrała żadnego spotkania, a na dodatek odpadła ze Stomilem Olsztyn w Pucharze Polski.

W sumie Nafciarzom zebrało się siedem spotkań bez wygranej, ale na koniec roku przyszło przełamanie. Wisła pokonała 2:1 Piasta Gliwice, który gra w kratkę. Po przerwie na mecze reprezentacji w listopadzie mistrz Polski poniósł cztery ligowe porażki, wygrał z ŁKS Łódź oraz... pucharowe spotkanie z rezerwami Legii Warszawa. A jeszcze przed przerwą zanotował serię 9 meczów bez przegranej.

W sobotę Piast nie dał rady zatrzymać Giorgi Merebaszwiliego. Gruzin poprowadził gospodarzy do zwycięstwa, strzelając dwa gole. W 16. minucie przejął piłkę wybitą przez Urosa Koruna po wrzutce Dominika Furmana i trafił na 1:0. Piast musiał odrabiać straty i to mu się udało. Gerard Badia znakomicie wykończył dośrodkowanie Marcina Pietrowskiego.

Piast przejął inicjatywę, ale nie zdobył drugiej bramki. Po przerwie Wisła wróciła na dobre tory i w 57. minucie znowu prowadziła. 33-letni Merebaszwili ograł dwóch rywali i mocno uderzył zza pola karnego. Goście mieli szansę się jeszcze uratować po tym, jak Thomas Daehne trafił podczas interwencji piłką w Piotra Parzyszka, ale snajper Piasta uderzył prosto w bramkarza, chociaż mógł go lobować.

Piast zimę spędzi na 6. lub 7. miejscu, a Wisła na 8. lub 9. Wszystko zależy od tego, czy Jagiellonia wygra lub zremisuje się z Górnikiem w Zabrzu w ostatnim meczu Ekstraklasy w 2019 roku!