Chelsea punktuje Tottenham w hicie Premier League!

Data dodania: 22-12-2019 19:31

Chelsea Londyn pokonała na wyjeździe Tottenham Hotspurs 2:0 w 18. kolejce Premier League. Obie bramki dla drużyny gości zdobył Willian.

Drużyna "The Blues" perfekcyjnie weszła w to spotkanie, obejmując prowadzenie już w 12. minucie. Willian zagrał krótko z rzutu rożnego do Kovacicia, a ten błyskawicznie oddał piłkę Brazylijczykowi. Gracz Chelsea sprytnym zwodem zgubił Auriera i oddał mocne uderzenie, którego nie był w stanie odbić bramkarz. W odpowiedzi Moura spróbował zabrać się z piłką i popędzić na bramkę przeciwnika, lecz powstrzymał go dobrze wracający na pozycję Willian.

Tuż przed zejściem do szatni Alonso znalazł się w jedenastce przeciwnika. Gdy miał uderzyć z czystej pozycji, to wpadł w niego Gazzaniga. Sędzia postanowił skorzystać z systemu VAR. Po zapoznaniu się z powtórką wskazał jedenasty metr. Do wykonania rzutu karnego podszedł Willian i precyzyjnym uderzeniem w prawy róg zdobył drugą bramkę w spotkaniu.

Po zmianie stron Gazzaniga odbił strzał Marcosa Alonso prosto pod nogi Abrahama, a napastnik The Blues błyskawicznie wpakował piłkę do siatki. Bramka nie została jednak uznana, gdyż Anglik był na spalonym. W 60. minucie spotkania Son brutalnie sfaulował Rudigera. Sędzia po obejrzeniu powtórki zdecydował się wykluczyć piłkarza, pokazując mu czerwoną kartkę.

Grający w osłabieniu Totteham nie był już w stanie odwrócić losów spotkania. Najbliżej zdobycia bramki kontaktowej był Kane, który wyszedł na czystą pozycję, ale Arrizabalaga znakomicie interweniował na przedpolu.