Szczęsny bez pucharu. Juventus przegrywa w finale z Lazio!

Data dodania: 22-12-2019 19:43

Lazio Rzym pokonało Juventus Turyn 3:1 w finale Superpucharu Włoch. To piąty taki puchar dla drużyny z Rzymu.

Niespodzianką w wielkim finale zaczęło pachnieć już chwilę po pierwszym kwadransie. Po bardzo długiej wymianie na połowie rywala piłkę na skrzydle otrzymał Lulić. Błyskawicznie dograł do Milinković-Savić, który wyłożył Alberto, a ten pewnie umieścił piłkę w siatce. Piłkarze "Starej Damy" zdołali odrobić straty tuż przed przerwą. Piłkę przechwycił Pjanić tuż przed polem karnym. Zgrał piłkę do Ronaldo, który strzelił prosto w bramkarza. Dobitkę udało się jednak wykorzystać Dybali.

W drugiej części spotkania piłkarze Lazio przechylili szalę na swoją korzyść. Najpierw po dośrodkowaniu Lazzariego, piłkę głową przedłużył Parolo. Lulić dopadł do futbolówki, gdzie mocnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce. Następnie w doliczonym czasie gry Bentancur osłabił Juventus w końcówce za faul przed polem karym i drugą żółtą kartkę. Do piłki podszedł Cataldi i strzałem z rzutu wolnego ustalił wynik na 3:1.