Fabiański obronił rzut karny, ale Leicester i tak zgarnia trzy punkty

Data dodania: 28-12-2019 20:30

West Ham United przegrał przed własną publicznością z Leicester City 1:2 w 20. kolejce Premier League. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Łukasz Fabiański. Polak obronił rzut karny na początku rywalizacji.

Przed tym spotkaniem polscy kibice mogli ucieszyć się, że po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją do bramki gospodarzy wrócił reprezentant Polski Łukasz Fabiański. Już na początku spotkania do uderzenia doszedł Albrighton, lecz piłka poszybowała wprost w Fabiańskiego. Chwilę później w pole karne gospodarzy wpadł Kelechi Iheanacho i został sfaulowany przez polskiego bramkarza. Do wykonania jedenastki podszedł Gray, lecz Fabiański wyczuł strzelca i pewnie interweniował przy strzale.

Niestety jeszcze przed przerwą goście objęli prowadzenie. Po serii dośrodkowań piłkę w polu karym zgrał głową Perez, a całą akcję wykończył Iheanacho. Na szczęście bardzo szybko przyszła odpowiedź gospodarzy. Po składnej akcji opartej na szybkich podaniach z prawego skrzydła płasko w jedenastkę dograł Anderson. Do piłki idealnie dobiegł Fornals i strzałem po ziemi wyrównał stan spotkania. Niestety dla polskich kibiców to goście rozstrzygnęli spotkanie na swoją korzyść. Prostopadłe podanie za linię obrony dograł Perez. Sam na sam z Fabiańskim wyszedł Gray i nie dał szans Polakowi w tym pojedynku.