Kamil Grosicki wszedł z ławki. Jego zespół wygrał i zmierza do Premier League

Data dodania: 13-02-2020 0:01

Kamil Grosicki wszedł z ławki rezerwowych w meczu West Browmich Albion z Reading na wyjeździe. Drozdy wygrały 2:1 i zmierzają do powrotu do Premier League.

Grosicki pojawił się na boisku w 72. minucie przy stanie 2:1 dla gości. Zespół Polaka co prawa przegrywał po golu George Puscas z karnego w 11. minucie, ale w 26. minucie wyrównał Matheus Pereira, a w 49. minucie prowadzenie, którego już nie wypuścili, dał gościom Kyle Bartley.

West Bromwich Albion w tabeli jest na 1. miejscu i na 14 kolejek przed końcem ma 6 punktów przewagi nad Leeds United oraz Fulham. Bezpośrednio do Premier League awansują dwa pierwsze zespoły.

Leeds United Mateusza Klicha we wtorek zremisował z 4. w stawce Brentford na wyjeździe. Polak zagrał cały mecz. Podobnie jak w środę Bartosz Białkowski z Millwall w zremisowanym 1:1 starciu z Fulham. Porażek w środę doznały natomiast Derby County Krystiana Bielika oraz Huddersfield Kamila Grabary. Koledzy obrońcy ulegli 2:3 Bristol City na wyjeździe, a zespół polskiego bramkarza wypożyczonego z Liverpool FC 0:3 poległ u siebie z Cardiff City. Obaj Polacy nie grali, bo są kontuzjowani. Millwall jest na 11. miejscu, Derby County na 13. lokacie, a Huddersfield aż na 20. pozycji.

Futbol.pl, źr. foto: West Bromwich Albion