Wisła Kraków z kompletem punktów wiosną! Biała Gwiazda zdobyła Lubin. Sędzia powinien jednak przy remisie wyrzucić jej zawodnika z boiska? (VIDEO)

Data dodania: 16-02-2020 16:51

Wisła Kraków wygrała czwarty mecz z rzędu w PKO Ekstraklasie! Mająca spore problemy finansowe Biała Gwiazda próbuje ratować się przed spadkiem i idzie jej całkiem dobrze. W 22. kolejce Wisła pokonała na wyjeździe Zagłębie Lubin, które wiosnę zaczęło słabo.

Wisła przed kolejką była na przedostatnim miejscu w tabeli i wyprzedzała tylko ŁKS. Biała Gwiazda drugą część sezonu zaczęła od wygranej 3:0 z Jagiellonią Białystok, więc apetyty na mecz w Lubinie były spore. Tym bardziej, że Zagłębie zaprezentowała się kiepsko w Gliwicach, gdzie przegrała 0:2 z Piastem.

W Lubinie do przerwy było 0:0, do czego kibice mogli w tej kolejce się przyzwyczaić, bo piłkarze nie rozpieszczają fanów w tej serii spotkań. W piątek gole padały (2:0 Górnika z Arką i 1:0 Lechii z Piastem), ale w sobotę zanim Raków zremisował 2:2 z Legią bez bramek było w starciach ŁKS - Wisła Płock i Pogoń - Śląsk. Niedziela też zaczęła się od "jajo do jaja" w spotkaniu Jagiellonii Białystok z Koroną Kielce.

Po przerwie w starciu Zagłębia z Wisłą nie działo się wiele więcej niż w pierwszych 45 minutach, ale padł chociaż gol. W 65. minucie Maciej Sadlok zaskoczył podaniem-wcinką, a Savicević piętą przerzucił piłkę nad bramkarzem! Biała Gwiazda prowadziła!

Prawie kwadrans później mogło być 1:1. Po strzale Guldana piłkę wybijał Janicki. Sędzia musiał sprawdzić, czy futbolówka nie przekroczyła linii bramkowej, ale po powtórkach uznał, że gola nie było.

Kto wie, jak ten mecz by się jednak potoczył, gdyby sędzia Krzysztof Jakubik inaczej ocenił sytuację z 56. minuty. Kamilowi Wojtkowskiemu pokazał jednak za takie zagranie tylko żółtą kartkę.

Wisła po tej wygranej awansowała na 13. miejsce i uciekła ze strefy spadkowej. Zagłębie ma 5 oczek więcej i plasuje się na 11. lokacie. W następnej kolejce Zagłębie jedzie do Płocka na mecz z drugą Wisłą, a do Krakowa przyjedzie Korona Kielce na bardzo ważne spotkanie w kontekście układu sił w dolnej części tabeli.