Czterdziestka Roberta Lewandowskiego. Polak to pierwszy piłkarz, który zrobił to w tym sezonie. Huragan Bayern zmiótł rywala, a potem VAR nie pozwolił na pogoń

Data dodania: 16-02-2020 17:25

Robert Lewandowski jest pierwszym w tym roku piłkarzem na świecie, który zdobył 40 bramek, licząc trafienia w reprezentacji i klubie. Polak dobił do tej granicy już w 2. minucie wyjazdowego meczu Bayernu Monachium z 1. FC Koeln. Lider ostatecznie wygrał aż 4:1.

Kozły na wygraną z Bayernem czekają od 2011 roku. Wówczas w lutym było 3:0, chociaż do przerwy prowadzili goście z Monachium. Po zmianie stron asysty zaliczyli Sławomir Peszko i Adam Matuszczyk, a Bayern przegrał 2:3.

9 lat później Bayern szybko wyjaśnił kwestię zwycięzcy. Już w 2. minucie Thomas Mueller odegrał piłkę do Roberta Lewandowskiego, a Polak potężnym strzałem wpakował piłkę do siatki. Po 5 minutach od pierwszego gwizdka zrobiło się 2:0. Mueller znowu kapitalnie zagrał w polu karnym, a Kinglsey Coman przyjął piłkę na 11. metrze i strzelił na 2:0!

Bayern nie zamierzał zwalniać i dobił otumanionych przebiegiem spraw gospodarzy. W 12. minucie Gnabry dostał piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, minął dwóch obrońców i pokonał Horna! 3:0 przed upływem kwadransa.

Więcej bramek do przerwy nie padło, a tuż po wznowieniu gry Cordoba pokonał Manuela Neuera, ale na spalonym był podający mu piłkę kolega. W 55. minucie Cordoba znowu się cieszył na darmo. Tym razem to on był na spalonym i piłka została wyjęta z bramki, by Bayern zaczął grę z własnego pola karnego.

Bayern miał dwukrotnie szczęście, a w 66. minucie zadał czwarty cios. Gnabry ściął ze skrzydła do środka, znalazł trochę miejsca, by oddać strzał i ładnym uderzeniem pokonał Horna. 4 minuty później w końcu kibice w Kolonii mogli się cieszyć, chociaż był to gol tylko na otarcie łez. Niepilnowany Uth wbił piłkę do siatki po zagraniu od Kainza.

Robert Lewandowski poza golem nie miał wielkich kolejnych okazji, by powiększyć dorobek. W końcówce Polak uderzył z 16. metra, ale w środek bramki. Lewandowski ma w tym sezonie 40 goli na koncie - 36 w Bayernie we wszystkich rozgrywkach i 4 w reprezentacji Polski.

Bawarczycy po 22 kolejkach mają na koncie 46 punktów i o oczko wyprzedzają RB Lipsk, o 4 Borussię Dortmund i Borussię Moenchengladbach, ale ten drugi zespół rozegrał jedno spotkanie mniej.