Angulo mógł powalić Śląsk już w 10. sekundzie. Nie trafił, więc Śląsk znokautował Górnika pierwszymi ciosami

Data dodania: 21-02-2020 22:35

Piorunujący był w wykonaniu Śląska Wrocław początek meczu z Górnikiem Zabrze. Gospodarze prowadzili po 6 minutach 2:0 i mieli wszystko pod kontrolą. Ostatecznie więcej goli nie strzelili, nerwówka była nerwowa, ale wygrali.

Śląsk wyszedł na prowadzenie bardzo szybko, ale w ekspresowym tempie mógł najpierw gola... stracić. Już w 10. sekundzie, chociaż to Górnik zaczął mecz, sam na sam z Matusem Putnockym wyszedł Igor Angulo. Znakomity snajper nie był chyba jeszcze dostatecznie rozgrzany, bo posłał piłkę wysoko nad bramką.

Ta sytuacja srogo się zemściła.  W 3. minucie Chrapek przytomnie zagrał do Dino Stigleca, ten jeszcze przełożył piłkę w polu karnym i trafił na 1:0. Po chwili było 2:0, a pierwszą bramkę w Polsce zdobył Filip Raicević, który dostał szansę od 1. minuty w miejsce zawodzącego Erika Exposito. Manewr trenera Vitezslava Lavicki okazał się trafiony.

Śląsk szybko prowadził więc 2:0 i mógł kontrolować mecz. Górnik po ciosach na początku próbował się podnieść, ale przed przerwą z ośmiu strzałów tylko jeden był celny. Po przerwie nie było wcale lepiej, chociaż trochę emocji w samej końcówce było, bowiem w 84. minucie samobójczego gola strzelił Israel Puerto i Górnik złapał kontakt... Na więcej nie było gości jednak stać.

W tabeli Śląsk jest na 4. miejscu, ale odrobił 2 oczka do trzeciej Pogoni i traci do niej już tylko punkt. Górnik po 23. kolejce pozostanie z 27 punktami - 12 mniej niż Śląsk - na 12. lokacie.