Piotr Parzyszek wrócił do składu i dał Piastowi Gliwice wygraną z Arką Gdynia

Data dodania: 04-03-2020 21:26

Piotr Parzyszek po dwóch meczach, w których wszedł z ławki rezerwowych, zagrał znowu w pierwszym składzie Piasta Gliwice i dał mistrzowi Polski wygraną w meczu z Arką Gdynia.

Parzyszek ostatnio został zastąpiony w ataku przez Patryka Tuszyńskiego. Trener Waldemar Fornalik autorowi 6 goli w tym sezonie dał trochę posiedzieć na ławce i być może wyzwolić w nim trochę sportowej złości. Jeśli taki był zamysł, to plan się powiódł. Parzyszek strzelił pierwszego gola wiosną i dał gliwiczanom zwycięstwo z Arką.

Parzyszek trafił do siatki w 29. minucie. Akcję zrobił Jorge Felix, który wpadł w pole karne, ściął do środka i strzelił. Piłka odbiła się od słupka i dopadł do niej Parzyszek, trafiając do siatki. Piast prowadząc miał jeszcze okazje, by podwyższyć wynik, ale do przerwy było ostatecznie tylko 1:0.

Przed i po przerwie próbował szczęścia Tomasz Jodłowiec. Doświadczony pomocnik uderzał groźnie, ale Pavols Steinbors nie dał się zaskoczyć przy żadnej próbie. Piast przeważał, a Arka dopiero w końcówce zaczęła się otwierać i próbowała stworzyć zagrożenie. Nie zdołała wyrównać.

Piast wygrał 4. kolejny mecz u siebie i jest na 6. pozycji w tabeli z 40 punktami, a więc 2 mniej niż ma 2. w stawce Cracovia. Arka z 25 oczkami jest na 14. pozycji, czyli w strefie spadkowej, a do bezpiecznej lokaty traci 5 punktów.