Legia w 10 strzeliła gola i... się cofnęła. Słono za to zapłaciła. Piast przerwał piękną serię Wojskowych i został wiceliderem

Data dodania: 08-03-2020 19:19

Po 8 meczach wygranych świetna seria Legii Warszawa w meczach u siebie dobiegła końca. Wojskowi grając większosć meczu w osłabieniu prowadzili nawet z Piastem Gliwce, ale potem zaczęli bronić wyniku i... zapłacili za to.

Legia przyzwyczaiła do tego, że przy Łazienkowskiej dominuje i tak samo zaczęła mecz z Piastem. W 6. minucie doszło jednak w środku polu do przypadkowego faulu Jose Kante w zupełnie niegroźnej sytuacji. Sędzia Jarosław Przybył pokazał napastnikowi żółtą kartkę, ale obejrzał jeszcze sytuację na ekranie i zmienił zdanie, wyrzucając Kante z boiska.

Po chwili Legia wyszła jednak na prowadzenie. Piłkę w polu karnym dostał Antolić, odwrócił się i zdążył uderzyć zanim zablokowali go Korun i Czerwiński. Było 1:0 i grający w osłabieniu gospodarze mieli wynik. Niedługo później na 2:0 podwyższyć mógł Gwilia, który niepilnowany dostał piłkę w polu karnym, ale uderzył mocno nad poprzeczką.

Legia nie kontynuowała gry w ofensywie i cofnęła się, licząc na kontry. Tych nie było, ale Piast nie umiał za bardzo stworzyć zagrożenia, więc to gospodarzom mogło pasować. W 35. minucie goście wywalczyli jednak rzut rożny, a po nim Jorge Felix trafił głową do siatki na 1:1.

Legia straciła gola i po przerwie wyszła z założeniem, by nie dać sobie wbić kolejnego. W 52. minucie Piast wyszedł jednak na prowadzenie. Gerard Badia dostał dobre podanie i pięknym strzałem w "długi róg' pokonał Majeckiego.

W tym momencie Legia musiała już zaatakować, ale trochę czasu zajęło jej przejście do ofensywy. Gdy już nacisnęła, to Piast miał poważne kłopoty, ale się wybronił. Najlepszą okazję miał Antolić, który świetnie znalazł sobie miejsce, ale czujny bardzo był Plach. Wcześniej Piast miał okazję, gdy Felix trafił po sytuacyjnym strzale w poprzeczkę.

Ostatecznie gole nie padły, Legia przegrała z Piastem, a dodatkowo na mecz z Lechem Poznań straciła wspomnianego Kante oraz Pawła Wszołka, który zarobił czwartą w tym sezonie żółtą kartkę. Dostał ją po szarpaninie z Kirksekovem i ciosem ręką w twarz Duńczyka.

Legia w tabeli ma 51 punktów i... 8 oczek przewagi nad 2. w tabeli Piastem oraz 9 nad Cracovią, Śląskiem i Lechem. W następnej kolejce Wojskowi jadą do Poznania (sobota, 14.03, godz. 20:00), a mistrzowie Polski z Gliwic podejmą Wisłę Kraków (sobota, 14.03, godz. 17:30).