Mateusz Klich prowadzi Leeds United do Premier League. W sobotę gol i asysta

Data dodania: 04-07-2020 18:30

Mateusz Klich strzelił swojego 5. gola w sezonie w The Championship. Jego Leeds United wygrali 3:1 na wyjeździe z Blackburn Rovers i są coraz bliżej awansu do Premier League.

Klich strzelił gola w 53. minucie. Polski pomocnik swoim trafieniem ustalił wynik spotkania na Ewood Park.

Poza bramką Klich zanotował też asystę. Pomógł w zdobyciu bramki Patrickowi Bamfordowi w 7. minucie.

Klich zagrał do 88. minuty. Cały mecz na ławce rezerwowych Leeds United przesiedział bramkarz Kamil Miazek, a pomocnik Mateusz Bogusz znalazł się poza kadrą meczową.

Leeds United po 41 meczach mają 78 punktów i są o 4 oczka nad drugim w stawce West Bromwich Albion. Jednocześnie są o 6 punktów przed Brentford, który otwiera grupę ekip z miejsc 3-6., które dają przepustkę do barażów o awans do Premier League.