Liga Mistrzów. Wielkie emocje w meczu Istanbul Basaksehir - RB Lipsk. Padło aż siedem bramek. FK Krasnodar pokonał skromnie Stade Rennes (VIDEO)

Data dodania: 02-12-2020 21:02

Podsumowanie spotkań 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów rozegranych o godzinie 18:55.

FK KRASNODAR - STADE RENNES (GRUPA E) 1:0

Bramka: 71 Marcus Berg

Mecz pomiędzy tymi drużynami odbył się w Rosji na Krasnodar Stadium. Trzy punkty w tym meczu zdobyli gospodarze. W 71. minucie gola na wagę zwycięstrwa strzelił Marcus Berg. Doświadczony 34-letni Szwed w sytuacji sam na sam nie dał żadnych szans bramkarzowi rywali.

ISTANBUL BASAKSEHIR - RB LIPSK (GRUPA H) 3:4

Bramki: Bramki: 45+3, 72 i 85 Irfan Kahveci - 26 Yussuf Poulsen, 43 Nordi Mukiele, 66 Dani Olmo, 90+2 Alexander Soerloth

Spotkanie na Başakşehir Fatih Terim Stadium było bardzo emocjonujące. Już w 26. minucie spotkania goście wyszli na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Yossuf Poulsen. Marcel Sabitzer uderzył na bramkę zza pola karnego, ale futbolówka odbiła się od Pulsena, zmyliła bramkarza drużyny przeciwnej i wpadła do bramki. W 43. minucie meczu wynik podwyższył Nordi Mukiele. Francuski stoper znalazł się w polu karnym, dostał podanie od Emila Forsberga i uderzył na bramkę.

Bramkarz drużyny przeciwnej w tej sytuacji nie miał nic do gadania. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy gola dla gospodarzy strzelił Irfan Kahveci po asyście Edina Visca. Visca podał z rzutu rożnego do znajdującego się przed polem karnym Turka, a ten bez zastanowienia strzelił mocno na bramkę. Golkiper "Byków" nie mógł nic zrobić. W 66. minucie w ekipie Juliana Nagelsmanna strzelił Dani Olmo. Do Hiszpana doskonale dograł Angelino, a ten wbiegł w pole karne, minął jednego rywala i strzelił płasko obok słupka. W 72. minucie meczu drugiego gola w zespole gospodarzy drugiego gola zdobył Kahveci po asyście. Demba Ba dostarczył mu piłkę, a ten oddał świetny strzał zza pola karnego.  Środkowy pomocnik w 85. minucie skompletował hat-tricka. 25-latek oddał fantastyczny strzał z rzutu wolnego. Wydawało się, że będzie remis, ale w doliczonym czasie gry gola dla niemieckiej drużyny trafił Alexander Soerloth.