PKO BP Ekstraklasa. Lech rozbił Podbeskidzie przy Bułgarskiej. Katastrofalny błąd Roginicia i genialne podanie Ramireza (VIDEO)

Data dodania: 06-12-2020 19:25

W drugim niedzielnym meczu 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy Lech Poznań pokonał przy Bułgarskiej 4:0 (2:0) Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Już na początku spotkania Lech Poznań mógł wyjść na prowadzenie. W 12. minucie gola mógł zdobyć Jakub Moder. Reprezentant Polski uderzył zza pola karnego, ale Michal Peškovič wybronił jego strzał. W 27. minucie Gergo Kocsis dograł do Marko Roginicia, a ten wpakował piłkę do siatki. Wydawało się, że Podbeskidzie Bielsko-Biała będzie prowadziło, ale sędzia Wojciech Myć nie uznał tego gola, ponieważ wcześniej piłka opuściła całym obwodem plac gry.

W 30. minucie kolejny raz próbował Moder, ale Peškovič znów popisał się dobrą interwencją i wybił na rzut rożny. Alan Czerwiński dograł z rzutu rożnego, a z bliskiej odległości bramkarza "Górali" pokonał Thomas Rogne. Do przerwy "Kolejorz" prowadził, ponieważ gola strzelił Mikael Ishak. Marko Roginić chciał minąć środkowego napastnika "Poznańskiej Lokomotywy", ale ten odebrał mu piłkę i mocnym strzałem nie dał żadnych szans golkiperowi gości.

Tuż po przerwie wynik podwyższył Pedro Tiba. W 47. minucie Dani Ramirez doskonale podał do Portugalczyka, a ten wyszedł z piłką na pozycję sam na sam z bramkarzem i tylko dopełnił formalności.

W 53. minucie kolejnego gola dla gospodarzy strzelił Ramirez. Goście próbowali odrobić straty. Dobrą sytuację w 74. minucie miał Aleksander Komor. Zawodnik Podbeskidzia uderzył z bliska, ale Filip Bednarek był tam, gdzie być powinien i poradził sobie z zagrożeniem. Trzy punkty ostatecznie wpadły na konto ekipy z Poznania.