Serie A. SSC Napoli zdobyło trzy punkty w meczu z UC Sampdoria, ale Gattuso był bardzo niezadowolony

Data dodania: 13-12-2020 18:30

W niedzielnym meczu 11. kolejki włoskiej Serie A SSC Napoli pokonało na własnym terenie UC Sampdoria 2:1 (0:1).

Pierwsza połowa była słaba w wykonaniu gospodarzy. Zespół spod Wezuwiusza stracił gola już w 20. minucie. Na listę strzelców wpisał się Jakub Jankto. Czeski pomocnik dostał doskonałe podanie od Valeria Verre, wbiegł w pole karne i bardzo mocno uderzył. Alex Meret nie miał nic do gadania. Po przerwie zespół gospodarzy wziął się do pracy i odrobił straty. W 53. minucie padła pierwsza bramka dla "Azzurri". Gola zdobył Hirving Lozano. Po dośrodkowaniu Driesa Mertensa Meksykanin strzałem głową pokonał Emila Audero. Kolejny gol dla ekipy Gennaro Gattuso padł w 68. minucie, a strzelcem gola został Andrea Petagna. 25-letni Włoch też głową strzelił bramkę, ale tym razem asystę zaliczył Lozano.

W pierwszym składzie na mecz z zespołem "Blucerchiati" wyszedł Piotr Zieliński. Reprezentant Polski na murawie przebywał do 77 minuty. Wtedy zmienił go Stanislav Lobotka. Polak zaprezentował się z dobrej strony.

Po meczu wypowiedział się szkoleniowiec drużyny z Neapolu. - Wiedzieliśmy, że będziemy musieli dzisiaj walczyć, wystarczy spojrzeć na wszystkie wyniki klubów, które ostatnio grały w Lidze Europy. W czwartek zużyliśmy dużo energii przeciwko Realowi Sociedad, wprowadziliśmy innych zawodników i zmieniliśmy system po przerwie, więc wygraliśmy - przyznał Gennaro Gattuso.

- Pierwsza połowa była okropna i zasłużyliśmy na przegraną. Wprowadziliśmy jednak wiele zmian. Zespół Sampdori był dobrze zorganizowany, ale po przerwie sprawiliśmy mu sporo problemów - powiedział doświadczony

Źródło: Football-italia.net.