Legia zdominowana przez Napoli. Warszawski zespół stracił pozycję lidera w grupie Ligi Europy

Data dodania: 04-11-2021 21:15

Mistrzowie Polski przegrali 1:4 z Napoli w meczu czwartej kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Podobnie jak przed dwoma tygodniami, Legia straciła decydujące bramki w ostatnim kwadransie meczu. Wcześniej gola dla gości zdobył Piotr Zieliński.

Legia Warszawa po pierwszej połowie prowadziła z Napoli 1:0. Wynik nie odzwierciedla tego co działo się na boisku. Mistrzowie Polski bronili się całym zespołem, a gola strzelili po jedynej akcji ofensywnej. Różnica w umiejętnościach piłkarskich była widoczna gołym okiem.

Po przerwie lider Serie A zabawił się z zawodnikami mistrza Polski. Włosi zdobyli cztery bramki i zasłużenie wygrali 4:1. Jednego z goli strzelił Piotr Zieliński. To druga porażka Legii w rozgrywkach grupowych Ligi Europy.

Po zmianie stron Napoli podkręciło tempo, defensywa Legii zaczęła popełniać błędy. W 60. minucie z dystansu próbował Petagna, ale strzał był niecelny. Druga połowa przypominała starcie z Neapolu. Gra toczyła się przede wszystkim na połowie Legii.

Wyrównanie dla gości padło po rzucie karnym, który pewnie wykorzystał Piotr Zieliński. Kolejne trzy gole Napoli strzeliło w ostatnim kwadransie meczu. W 73. minucie boisko opuścił Zieliński. Chwilę później Josue sprokurował drugi w tym meczu rzut karny. Dries Mertens całkowicie zmylił bramkarza gospodarzy. Trzy minuty później trzeciego gola dla Napoli strzelił Lozano. W 90. minucie Adam Ounas przerzucił piłkę nad Arturem Jędrzejczykiem i potężnym uderzeniem ustalił wynik spotkania.

Legia Warszawa - SSC Napoli 1:4 (1:0)

Bramki: Emreli 10. - Zieliński 51.-karny., Mertens 75.-karny., Lozano 78., Ounas 90.

Legia: Miszta - Johansson, Wieteska, Jędrzejczyk - Ribeiro, Josue, Slisz (70' Martins), Mladenović - Kastrati (67' Muci), Emreli (80' Lopes), Luquinhas

Napoli: Meret - Di Lorenzo, Rrahmani, Koulibaly, Jesus - Anguissa, Demme (65' Lobotka), Elmas (65' Politano), Zieliński (73' Mertens) - Lozano (83' Ounas), Petagna (83' Zanoli)

Żółte kartki: Jędrzejczyk, Miszta, Josue - Elmas