Sensacja stała się faktem. Serbia z bezpośrednim awansem na mistrzostwa świata. Portugalia zagra w barażach!

Data dodania: 15-11-2021 8:13

Reprezentacja Portugalii przegrała z Serbią 1:2 (1:1) w ramach ostatniej kolejki eliminacji mistrzostw świata. Drużyna Fernando Santosa zakończyła rozgrywki grupowe na drugim miejscu i o awans na mundial musi powalczyć w barażach.

Portugalia i Serbia przed ostatnią kolejką miały na koncie 17 pkt. Niedzielny mecz miał więc wyłonić, która z drużyn awansuje bezpośrednio na przyszłoroczny mundial, a kto będzie musiał uwijać się w barażach. Drużynie Cristiano Ronaldo do zajęcia pierwszego miejsca w grupie wystarczał remis.

Portugalczycy objęli prowadzenie już w drugiej minucie spotkania i nic nie zapowiadało katastrofy. Awans do mistrzostw świata wydawał się już na wyciągnięcie ręki. Tego błogostanu nie zmąciło wyrównanie w 33. minucie meczu. Przy rezultacie remisowym, to wciąż Portugalia utrzymywała pierwsze miejsce w grupie. Wynik 1:1 widniał na tablicy do 90. minuty pojedynku. Wówczas po strzale Mitrovicia Serbowie objęli prowadzenie, które utrzymali do końcowego gwizdka arbitra i to oni uzyskali bezpośredni awans na mistrzostwa świata w Katarze. Podopieczni Fernando Santosa zagrają natomiast w barażach.

Tuż przed końcem spotkania doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Cristiano Ronaldo strzelił prawdopodobnie prawidłową bramkę, ale arbiter, który nie mógł skorzystać z VAR-u, nie uznał trafienia. Ronaldo wściekł się i rzucił opaską kapitańską.

Portugalia - Serbia 1:2 (1:1)

Bramki: Sanches (2) - Tadić (33), Mitrović (90)