Dwa gole i rekord Ibrahimovicia nic nie dały. Pierwsza porażka Milanu w Serie A

Data dodania: 21-11-2021 9:30

Piłkarze AC Milan doznali pierwszej w sezonie porażki w Serie A. W meczu 13. kolejki wicelider uległ na wyjeździe Fiorentinie 3:4.

Prowadzenie Fiorentinie w 15. minucie dał Alfred Duncan, a tuż przed przerwą podwyższył Riccardo Saponara. W 60. minucie na 3:0 trafił Vlahovic i wówczas wydawało się, że mecz jest zamknięty. Wtedy sprawy w swoje ręce wziął Zlatan Ibrahimović. Szwed na listę strzelców wpisał się w 62. i 67. minucie.

Fiorentina miała jednak w składzie Vlahovicia i opanowała sytuację. Serb strzelił gola w 85. minucie gry i zespołowi z Mediolanu zabrakło już czasu na wyrównanie. Udało się tylko zmniejszyć rozmiary porażki. Po samobójczej bramce obrońcy "Fiołków" Lorenzo Venutiego.

Ibrahimovic mając 40 lat i 48 dni został w sobotę najstarszym piłkarzem, który w meczu Serie A strzelił dwa gole. Najstarszym z jedną bramką w spotkaniu włoskiej ekstraklasy pozostaje legendarny obrońca Milanu Alessandro Costacurta - 41 lat i 25 dni.

AC Milan ma na koncie 32 punkty, podobnie jak Napoli, które w niedzielnym meczu zmierzy się na wyjeździe z Interem Mediolan.

Manchester City i FC Barcelona, a do tego Atletico i Juventus. Wszyscy chcą tego napastnika Arsenalu