Kapitalny mecz Sebastiana Szymańskiego w Rosji. Ale Sousa go w kadrze nie potrzebuje (VIDEO)

Data dodania: 21-11-2021 17:21

Sebastian Szymański strzelił kolejnego gola w tym sezonie rosyjskiej Premier Ligi. Jego Dinamo Moskwa pokonało w meczu 15. kolejki Arsienał Tuła. Polski pomocnik otworzył wynik spotkania zakończonego zwycięstwem gospodarzy aż 5:1. Szymański zanotował też asystę i asystę drugiego stopnia. Powołania od Paulo Sousy nie ma się co jednak spodziewać, bo portugalski selekcjoner reprezentacji Polski konsekwentnie pomija pomocnika przy wyborze kadry.

Czwarty gol Szymańskiego w sezonie 2021-2022 dał w 15. minucie prowadzenie Dinamo. Już 7 minut później były zawodnik Legii Warszawa podał do Fabiana Balbueny i zrobiło się 2:0. Jeszcze przed przerwą dwa kolejne gola dla Dinama strzelił Wiaczesław Grulow, a przy pierwszym z nich tzw. asystę drugiego stopnia zaliczył Szymański.

Po zmianie stron Dinamo cieszyło się jeszcze po bramce Arsiena Zachariana z 60. minuty, a honor Arsienału uratował minimalnie Daniłł Chłusiewicz w 86. minucie.

Szymański zagrał całe spotkanie i dodatkowo został wybrany piłkarzem meczu.

Dinamo w tabeli zajmuje 2. miejsce z dorobkiem 29 punktów. Traci 4 oczka do liderującego Zenitu Sankt Petersburg i ma 2 oczka przewagi nad FK Soczi, który ma jeden mecz rozegrany mniej.