Barcelona wiosną w... Lidze Europy? Ma 2 punkty przewagi, a to pewnie okaże się zbyt mało. Pudło roku na Camp Nou (VIDEO)

Data dodania: 23-11-2021 23:04

Nie będzie FC Barcelona wiosną w Lidze Mistrzów? Wszystko na to wskazuje. Duma Katalonii nie zdołała we wtorek pokonać Benfiki Lizbona u siebie i na kolejkę przed końcem, chociaż jest druga z przewagą dwóch punktów, to jej szanse są raczej niewielkie.

Spotkanie na Camp Nou zakończyło się remisem 0:0. Barcelona miała swoje szanse, podobnie jak Benfika, zresztą obie ekipy strzeliły po golu, ale trafienie nie zostały uznane. Najpierw dla Benfiki w I połowie, bowiem zanim piłka wpadła do siatki po strzale Nicolasa Otamendiego, wyszła najpierw za linię końcową. Z kolei w 83. minucie Camp Nou oszalało tylko na chwilę, bo bramka Araujo nie została uznana ze względu na spalonego.

Barcelona dobrze zaczęła to spotkanie, z animuszem, lecz podopieczni Xaviego nie stworzyli sobie jakichś mocno klarownych okazji do gola. Benfica odpowiedziała po ponad 30 minutach, gdy nieźle uderzył Jaremczuk, a potem szansę dla Barcelony miał z kolei Demir, lecz trafił w poprzeczkę.

W II połowie Barcelona, która grała ze świadomością, że potrzebuje wygranej, atakowała, szukała swoich okazji, lecz niewiele była w stanie wykreować poza golem Araujo ze spalonego.

Z tej przewagi mogła wyniknąć zresztą jeszcze... porażka, lecz w doliczonym czasie gry Haris Seferović chociaż minął Marca-Andre ter Stegena, to nie trafił do pustej bramki.

Bezbramkowy remis oznacza, że FC Barcelona ma co prawda dwa punkty przewagi, ale też gorszy bilans meczów bezpośrednich z Benfiką. W związku z tym, że Portugalczyk podejmą w ostatniej kolejce Dynamo Kijów, które już o nic nie walczy, i zapewne wygrają, to Barcelona do zajęcia 2. miejsca w grupie i awansu do 1/8 finału może potrzebować zwycięstwa z Bayernem w Monachium, a Die Roten nie stracili w tej edycji jeszcze ani punktu.