Samobój w pucharze, a teraz rehabilitacja w Premier League. Jan Bednarek z golem dla Southampton (VIDEO)

Data dodania: 11-01-2022 21:05

W sobotę Jan Bednarek strzelił samobójczego gola w meczu Southampton ze Swansea City w Pucharze Anglii, a we wtorek trafił już do właściwej bramki. Polski stoper Świętych strzelił gola w spotkaniu 18. kolejki Premier League z Brentford.

Bednarek zrehabilitował się za samobója przeciwko Swansea City - jego Southampton i tak awansował do kolejnej rundy FA Cup - we wtorkowym spotkaniu na St. Mary's Stadium.

Samobójczy gol Jana Bednarka. Koledzy szybko go "uratowali" i Southampton gra dalej (VIDEO)

Reprezentant Polski w 6. minucie meczu otworzył wynik. Bednarek wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Jamesa Warda-Prowse'a i strącił piłkę do siatki na 1:0.

25-letni Bednarek strzelił swojego 3. gola w 15. meczu tego sezonu Premier League. W sumie Polak ma na koncie w angielskiej lidze 6 goli w 115 spotkaniach.

Ostatecznie Southampton wygrał 4:1, bo na gola Bendarka odpowiedział Janelt w 23. minucie, potem bramkę samobójczą zdobył Fernandez w 37. minucie i gospodarze prowadzili 2:1, a po przerwie wynik podwyższyli Broja w 49. minucie i Adams w 70. minucie.

Święci w tabeli są na 11. miejscu z 24 punktami w 20 meczach, a Brentford ma oczko mniej i jest na 13. lokacie.

Gol Jana Bednarka w Premier League. Polski stoper pokonał Łukasza Fabiańskiego (VIDEO)