Manchester United i Ajax odpadły z Ligi Mistrzów. Gol głową na wyjeździe dał awans Atletico i Benfice (VIDEO)

Data dodania: 15-03-2022 23:14

Atletico Madryt i Benfica Lizbona po remisach na swoich stadionach potrafiły pokonać odpowiednio Manchester United i Ajax na wyjazdach, a tym samym awansować do ćwierćfinału Ligi Mistrzów! Awans Portugalczykom dał Darwin Nunez, a Hiszpanom Renan Lodi. Oba spotkania zakończyły się wygranymi przyjezdnych po 1:0!

Manchester United przywiózł z Madrytu remis 1:1 i wydawało się, że u siebie powinien przechylić szalę z awansem. Czerwone Diabły opromienione zwycięstwem 3:2 z Tottenham Hotspur w ostatniej kolejce Premier Lewague z autorem hat-trika Cristiano Ronaldo w ataku od początku ruszyły do ataku. Okazji jednak wielkich nie stworzyły, a najbliżej szczęścia były po uderzenie Elangi, które obronił jednak Oblak.

Potem do siatki trafił Joao Felix. Portugalczyk z Atletico nie mógł się jednak cieszyć, bo wcześniej na spalonym znalazł się Llorente i gol nie został uznany. To było w 34. minucie, a w 41. minucie goście objęli prowadzenie prawidłowo. Felix znalazł podaniem w pole karne Griezmanna, Francuz zagrał górą do Lodiego i było 1:0!

Manchester United musiał odrabiać straty. Wielkich okazji pod bramką Oblaka nie mógł jednak stworzyć. Słoweński bramkarz raz musiał się poważnie wykazać i zatrzymał świetnie uderzenie Varane'a.

Nic nie dały zmiany przeprowadzone przez Ralfa Rangnicka. Szkoleniowiec United wpuścił na boisko Pogbę, Cavaniego, Rashforda, Maticia i nawet na koniec Matę, ale Ligi Mistrzów to nie uratowało dla Czerwonych Diabłów. To Atletico Diego Simeone gra dalej.

W drugim meczu Ajax niespodziewanie uległ Benfice. Holendrzy od początku przeważali, naciskali i szukali gola, ale Portugalczycy skutecznie się bronili, łagodzili ataki miejscowych, więc większego zagrożenia pod bramką Vlachodimosa nie było.

Benfica czekała na swoją szansę i pierwszy celny strzał dał jej upragnioną bramkę. W 77. minucie Grimaldo zagrał z rzut wolnego, a piłkę głową do siatki skierował Darwin Nunez. Urugwajski napastnik wyprzedził Andre Onanę, wykorzystał niepewną interwencję bramkarza i wprowadził Benfikę do 1/4 finału Champions League.

Na ławce rezerwowych Ajaksu zasiadł Przemysław Tytoń, który awaryjnie, z powodu kontuzji pozostałych bramkarzy, został sprowadzony do Amsterdamu. W Lidze Mistrzów jednak nie zagra, bo dalej gra Benfica.