Nicola Zalewski coraz śmielej w AS Roma. Świetna asysta Polaka w meczu pucharowym (VIDEO)

Data dodania: 28-04-2022 21:32

Nicola Zalewski coraz pewniej czuje się w AS Roma i ma coraz mocniejszą pozycję w zespole Jose Mourinho. Młody polski skrzydłowy w czwartkowy wieczór wyszedł w pierwszym składzie włoskiego klubu na spotkanie półfinałowe Ligi Konferencji Europy z Leicester City na wyjeździe i zanotował asystę.

Zalewski na King Power Stadium po raz 18. w tym sezonie pojawił się w barwach Romy na murawie, a po raz 10. wyszedł w pierwszym składzie. Polak szybko odwdzięczył się Jose Mourinho za kolejną szansę.

Zalewski w 15. minucie dostał piłkę i pognał lewą flanką. Po chwili idealnie dograł do wchodzącego w pole karne Lorenzo Pellegriniego, który pokonał Kaspra Schmeichela i dał Romie prowadzenie.

Mecz w Leicester zakończył się ostatecznie remisem. W 67. minucie do własnej bramki trafił Mancini i zrobiło się 1:1. Zalewski zagrał do 85. minuty. Rewanż zaplanowano na 5 maja.